Startupy z Y Combinatoru už získaly přes miliardu dolarů

Předním světovým akcelerátorem Y Combinator už prošly téměř čtyři stovky společností, do nichž investoři celkem investovali 1 048 274 000 amerických dolarů. Přestože čísla zkresluje několik opravdu velkých investic, stále jde o pozoruhodnou míru úspěšnosti.

Údaje zveřejnil na Twitteru spoluzakladatel programu Paul Graham. Od založení v roce 2005 prošlo Y Combinatorem 380 firem, jejichž celková hodnota je podle Forbesu odhadována na 7,78 miliardy dolarů. Právě Forbes ve svém žebříčku zařadil Y Combinator na první místo mezi světovými akcelerátory a inkubátory, následují ho TechStars na druhém a Dreamit Ventures na třetím místě.

S ohledem na celkovou výši investic připadá na každý startup Y Combinatoru v průměru 2,75 milionu dolarů úspěšně získaných od investorů. Značnou měrou se na tom podílí několik nejúspěšnějších, zejména Dropbox (257 milionů), Airbnb (120 milionů), Scribd (25,8 milionu), Disqus (10,5 milionu) a Posterous (10,1 milionu), i po odečtení jejich více než třetinového podílu ale na zbylých 375 firem stále zbývá přes 620 milionů dolarů.

Tématu startupových inkubátorů a akcelerátorů, jejich roli na trhu i úspěšnosti jednotlivých programů se Forbes věnoval už v dubnu v rozsáhlém srovnání.

Via TC

Total
0
Shares
Další články