Startupy míří na druhý běh akcelerátoru do Google Campusu ve Varšavě

Campus Warsawa

Půl roku s investory, vývojáři a mentory pro české startupy je zpět! Google otevírá druhý ročník programu Campus Residency. Během pouhých dvou let vytvořily startupy spojené s Campus Warsaw přes tisíc pracovních míst a získaly financování převyšující 14 milionů eur. Mezi ně patří i deset začínajících firem, které právě úspěšně absolvovaly první středoevropský běh programu Campus Residency. Startupy, jež by chtěly kráčet v jejich šlépějích, mohou do 25. února podávat přihlášky do druhého ročníku šestiměsíčního akcelerátoru pro firmy ve fázi růstu.

Od svého založení v roce 2015 podporuje Campus Warsaw startupy v regionu střední a východní Evropy. V prostorách společnosti Google ve varšavské čtvrti Praga se setkávají podnikatelé, kteří spolupracují na různých projektech. Ty jim pomáhají v tvorbě a rozvoji jejich obchodních nápadů a plánů. Jedním z těchto projektů je právě program Campus Residency, který už má své první absolventy. Mezi nimi i český Oscar Senior (jejich zápisky najdete zde).

Start-up campus Varsava

Úspěch Campus Warsaw pro střední a východní Evropu

Účast v prvním ročníku Campus Residency umožnila startupům, aby se plně soustředily na své podnikání, a poskytla jim odborné znalosti. Po dobu šesti měsíců se před startupisty otevřely nejen dveře kanceláří varšavského kampusu, ale i školení a nepřeberné množství rad a zkušeností místních expertů a mentorů. Mladí podnikatelé také získali přístup do mezinárodní sítě Google for Entrepreneurs, jež spojuje 55 partnerských míst po celém světě.

Účelem programu Campus Residency je najít tři hlavní překážky, které jednotlivým účastníkům brání v tom, aby se posunuli do fáze globální expanze. Během šesti měsíců dosáhlo všech deset účastníků kampusu velice dobrých výsledků: jejich průměrný příjem vzrostl o 137 %, financování o 44 % a počet pracovních míst o 28 %.

Nyní se můžete přihlásit do druhého ročníku Campus Residency na campus.co/wawresidency. Přihlášky můžete podávat do 25. února. Program je určen především startupům ve fázi růstu. Všechny začínající podniky z regionu střední a východní Evropy včetně České republiky se mohou přihlásit.

Seznam absolventů prvního ročníku Campus Residency:

  • Oscar Seniorčeská aplikace, která pomáhá seniorům komunikovat s rodinou, přáteli a pečovateli. Oscar Senior jim poskytuje jednoduchý přístup k online službám a tím zvyšuje kvalitu jejich života a pomáhá jim zůstat co nejdéle samostatnými.
  • Autenti − platforma pro schvalování dokumentů a podepisování smluv online, která přenáší tradiční B2B a B2C transakce online a jednoduchým a bezpečným způsobem pomáhá ke zvýšení prodejů.
  • theConstruct − platforma pro promítání a hodnocení designu ve virtuální realitě. Vizí theConstruct je vytvořit sadu specializovaných nástrojů k nahrávání profesionálních designů do rozšířené/virtuální reality, které se poté dají sdílet se spolupracovníky a zákazníky.
  • OvuFriend − datová platforma, která pomáhá ženám rychleji počít, udržet zdravé těhotenství a vychovat zdravé, chytré a šťastné děti. OvuFriend poskytuje uživatelům personalizovanou, včasnou a kvantitativní zpětnou vazbu na základě denního sběru dat, která jsou poté dále analyzována.
  • Xchanger.io − inovativní MTI-makléřská platforma pro obchodování na forexových trzích, která umožňuje malým a středním podnikům ušetřit na skrytých bankovních poplatcích. Díky spolupráci se třiceti peněžními operátory po celém světě je Xchanger.io schopen nabídnout směnu 103 měn ve 190 zemích.
  • Yestersen − organizované online tržiště pro vintage designové produkty: nábytek, lampy, dekorace a předměty každodenní potřeby. Jeho účelem je pomoci prodejcům správně nacenit jejich zboží a prodat ho tak až třikrát rychleji. Nakupující dostávají přístup k inspirujícímu obsahu s tisíci vybraných předmětů pro bezpečný a pohodlný nákup na internetu.
  • Quotiss − software pro nákladní dopravu. Quotiss zjednodušuje a automatizuje sazby za dopravu: stokrát rychlejší než jakýkoli software na trhu – vytváří 100% přesné sazby za nákladní dopravu a automaticky je rozděluje jednotlivým klientům.
  • WealthArc − cloudová platforma nové generace pro správu investic, která cílí na správce majetku a jejich klienty. Využívá velkých objemů dat a umělé inteligence.
  • UserEngage − jednoduchý software pro automatizaci marketingu zaměřený na zvýšení zapojení a konverze uživatelů při každém kroku nákupního procesu.
  • Kredytmarket − online tržiště poskytující úvěry malým, důvěryhodným podnikatelům za pouhých pár minut a za férovou cenu. Kredibilita zákazníků je zevrubně ověřována v bezpapírové formě. Půjčky jsou financovány investory, kteří hledají stabilní a nízkorizikovou návratnost investic.

Varšavský Campus míří kupředu

Během dvou let své existence se komunita Campus Warsaw významně rozrostla. Dnes ji tvoří přes 13 000 lidí: 37 % z nich tvoří ženy a 18 % pochází z jiné země než z Polska. Jen v roce 2017 zorganizoval kampus 400 akcí, na kterých se podílelo přes 22 tisíc lidí. Od listopadu 2015 získali účastníci Campus Warsaw financování převyšující 14 milionů eur, tedy více než 350 milionů korun. Zároveň vytvořili více než 1 000 nových pracovních míst.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Markem Antošem

Do sklepa zavítal zakladatel společnosti Internet Info, serveru Lupa.cz a Dobrého webu a hlavním tématem nemohlo být nic jiného než vydávání internetového obsahu na českém internetu. Dozvěděli jsme se třeba, že Internet Info nebylo a není na prodej, nebo že by Lupa ráda oslovila mladší čtenáře.