#StartupStories, video příručka začínajícího startupisty

V záplavě informací a často protichůdných názorů na to, jak správně startupovat, je někdy těžké zachytit to podstatné. A právě o to se snaží série krátkých videí se zajímavými osobnostmi, která pokrývá klíčová témata jako je pitchování, otázka neúspěchu či získávání peněz. Absolutní pravdy nenabízí, hezké ucelené shrnutí pro samouky ale rozhodně.

Série #StartupStories vzniká ve spolupráci NY Tech Meetup s NASDAQ a doposud vyšly čtyři díly, které trvají od tří až po sedm minut. Díky tomu jednotlivá témata nezačnou nudit, netopí se v detailech, zároveň se ale poměrně úspěšně dostávají k podstatě věci a jednotlivé otázky jsou pojímány přesvědčivě a srozumitelně, navíc z úst lidí, kteří už něco dokázali. A jelikož právě dnes pořádáme Startup Summit, připadají nám tato videa jako ideální ukázka témat, která byla, jsou a zřejmě vždy budou pro startupy aktuální.

The Pitch

V prvním díle seriálu o tom, jak vybudovat úspěšný podnik, sdílejí své rady k přípravě skvělého pitche zakladatelé a investoři z TechStars, Union Ventures, Shelby.TV, Birchbox, SideTour, Proclivity Media, Of A Kind, Artsicle, Warby Parker a OKCupid. Rozhodně tedy stojí za to si jejich postřehy poslechnout.

The Team

Na počátku firmy často stojí přátelé, kteří ale brzy musí dělat těžká a nepříjemná rozhodnutí. A čekají je ohromné závazky. Jak moc je důležité si nastavit pravidla uvnitř týmu, jakým způsobem tým nejlépe dál rozvíjet a co když se spoluzakladatel náhle zamiluje a odjede na druhý konec světa? O tom všem je druhý díl povedené série.

Failure

Startupy jsou nekonečná série neúspěchů, pochybností a žádný úspěch přes noc ve skutečnosti neexistuje. I dnes již úspěšné a zdánlivě sebevědomé společnosti si prošly těžkými roky. Proti neúspěchu zkrátka není nikdo imunní a bez štěstí to nejde. Je proto velice důležité hledat na každém selhání hlavně to pozitivní.

The Money

Někdy to vypadá, že povinností každého startupu je jen raisovat, raisovat a zase raisovat. Ale kdy je doopravdy ten správný čas říct si o peníze, komu si o ně říct a kolik peněz startup potřebuje?

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Robinem Raszkou

Tentokrát jsme v našem internetovém sklepení přivítali Robina Raszku, spoluzakladatele vývojářské firmy Tapmates. Řekl nám, jak se to má s jejich aplikací pro Kevina Rose, proč se články na TechCrunchi přeceňují a prozradil i něco málo o novém ambiciózním projektu.
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: OnTheRoad.to

Co týden, to jeden zajímavý český startup. To je náplň rubriky, v níž vám představujeme aktuální projekty domácích průkopníků internetu. Tentokrát jsme se rozhodli blíže prozkoumat cestovatelský projekt On The Road z dílny Michala Bláhy, bývalého spoluvlastníka Atlasu.