StartupStay funguje jako AirBnB pro startupisty

I podnikatelé, ať už začínající nebo zkušení, potřebují někde bydlet. A i podnikatelé, snad ještě víc než ostatní lidé, se potřebují seznamovat s novými, zajímavými a schopnými lidmi v různých částech světa. Obě tyto potřeby řeší nový originální projekt StartupStay.

Jistě znáte AirBnB, nebo alespoň víte, co je to CouchSurfing. Oba projekty se soustřeďují na to, aby lidem vzájemnou výpomocí umožnily sehnat si ubytování kdekoliv na světě u některého z jiných uživatelů služby, který zde bydlí nebo vlastní nemovitost.

Zakladatelé nového projektu StartupStay vyšli z myšlenky, že zakládání startupů je tak nákladnou záležitostí, že ubytování zdarma se startupistům při cestování rozhodně bude hodit. Navíc pro takového startupistu se velmi hodí i každý nový zajímavý kontakt. Od toho byl již jen krok ke vzájemné ubytovací výpomoci mezi podnikateli. V rámci projektu StartupStay mohou podnikatelé v rámci komunity poptávat bydlení u jiných podnikatelů v místě, kam se právě chystají.

Kromě toho, že ušetří za hotel, se mohou v dané lokalitě ještě seznámit s jinými podnikavými lidmi, kteří budou mít další kontakty, s nimiž cestovatele mohou seznámit. Samozřejmostí jsou profily přibližující kvalitu ubytování (včetně fotografií) a uživatelské recenze, hodnotící zpětně jak se lidem u koho bydlelo. Projekt zatím funguje na pozvánku, jeho současní účastníci do něj mohou zvát svoje důvěryhodné známé kdekoliv po světě.

Podobně ostatně uvažují i čeští startupisté, kteří nedávno stvořili koncept TechSquat, formu spolubydlení pro mladé lidi orientované na inovace, technologie a design.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články