StartupJobs.cz je online, české startupy nabízí desítky pozic

Kdo by si chtěl vyzkoušet práci v některém z českých startupů, najde nově všechny nabídky přehledně na jednom místě díky čerstvě spuštěnému portálu StartupJobs.cz. Startupy, které mají s hledáním vhodných kandidátů tradičně problém, zase mají větší šanci oslovit potenciální zájemce.

V současnosti je na StartupJobs.cz přes 50 volných míst od více než 20 firem. Najdete mezi nimi například známá jména jako Apiary, Brand Embassy, CDN77, CzechGeeks, Geewa, OpenBrand, Pixmac, Pizzatime, TechSquare, Videoflot nebo Wikidi. Nabízené pozice zahrnují vše od plného úvazku až po stáž a kromě programátorů a grafiků poptávají startupy i obchodníky, marketéry, PR a HR manažery nebo projekťáky. Kromě Prahy lze najít i místa v Brně, Děčíně nebo Londýně.

Kromě webu lze StartupJobs najít také na Twitteru a na Facebooku. Projekt se veřejnosti představil teprve nedávno na Startup Summitu a podívat se tak můžete na krátký pitch jeho zakladatele Filipa Mikschika. Ten nám také prozradil, že jen několik hodin po spuštění dorazil první životopis od zájemce o jednu z nabízených pozic. Šťastnou společností, která tak StartupJobs symbolicky pokřtila, se stal TechSquare.

Důvodem pro vznik portálu byl chybějící prostor pro pracovní nabídky pouze pro startupy, protože pracovat pro startup je jiné než pro korporace nebo malé rodinné podniky. A kdo chtěl práci ve startupu najít, musel dosud sám procházet weby a hledání se tak většinou omezilo pouze na ty mediálně známé. Startupy jsou přitom rychle rostoucí firmy, které často potřebují nabírat nové zaměstnance – a hledají zvláštní druh lidí toužící měnit svět. Ne všichni chtějí rozjet sami svůj vlastní projekt, ale mnozí se rádi připojí k někomu s vizí. Navíc řada lidí stále nemá tušení, co to startup je, natož že by pro něj mohli pracovat. Doufejme, že se to podaří změnit.

Total
0
Shares
Další články