StartupBox: Balíček pro začínající startupisty

Platforma StartupBox nabízí expertní poradenství začínajícím podnikatelům a pro tyto účely vytvořila digitální prostor pro začínající startupisty. Cílem je poskytnout informace, rady a kontakty, které jsou důležité pro rozvoj podnikání, obzvláště v náročných počátečních fázích.

Sharing is caring

StartupBox chce rovněž propojit českou startupovou scénu a pobídnout ji k efektivní spolupráci. Jeho služeb již využily desítky startupistů, kteří dokázali díky odbornému poradenství úspěšně překonat podnikatelské potíže. Hlavním partnerem nového projektu je Grow with Google, který projekt zaštítil a podpořil i finančně. Jedním z prvních podporovatelů je i známý podnikatel Zbyněk Frolík, zakladatel společnosti Linet.

„Pro podnikatele, kteří se nacházejí na úplném začátku, bývá těžké analyzovat, jaký krok by měli zrovna udělat a kde k němu najít ty správné informace, podporu a partnery,“ vysvětlil Pavel Bartoš, jeden ze zakladatelů StartupBoxu. „To se týká jak validace nápadů, tak třeba i získání správného investora. Vytvořili jsme proto platformu, která právě takové informace a kontakty předává,“ doplnil.

StartupBox tak naplňuje svou vizi sjednotit trh a propojit jednotlivé hráče od vzdělávání, inkubátorů, odborníků až po investory. „Chceme vyzvat všechny, kteří působí na českém startupovém trhu, aby se prostřednictvím naší platformy spojili,“ uvedl Petr Mandík, druhý ze zakladatelů projektu. „Společně můžeme zásadně podpořit kvalitu české startupové early stage scény a podnikavosti. Je nejvyšší čas s tím něco začít dělat a nejen o tom pořád mluvit,“ dodal.

Vzdělávání, mentoring i investoři

Platforma dokáže provést začínající podnikatele celým procesem zakládání firmy. Od ověření nápadu, přes propojení s vhodnými partnery až po uvedení na trh či jednání s případnými investory. Zjednodušuje cestu k podpoře a hlavně k informacím, ke kterým by se začínající podnikatelé dostávali obtížně. V příštím roce by pak měla odstartovat kampaň O nápadu to není, jejímž cílem je informovat a vzdělávat začínající startupisty o potřebě a nutnosti konzultovat svůj nápad v počáteční fázi. Podle Petra Mandíka, se totiž řada startupistů pouští do dalších kroků, aniž by měli propracovaný koncept a dlouhodobější strategii, což často vede k neúspěchu.

Čím se StartupBox liší

StartupBox je nezisková organizace, která se snaží nejen o rozvoj startupových projektů, ale také o rozvoj samotných founderů, kteří za nimi stojí.

Základní myšlenka Startupbox je ve spojování. Smyslem StartupBoxu není konkurovat inkubátorům, akcelerátorů a další subjektům, ale spojit se s nimi a společně vytvořit fungující ekosystém umožňující prosperitu a růst projektů i jejich tvůrců. Pro všechny koncové uživatele je služba zdarma.

Na realizaci StartupBoxu se podílejí také společnosti Happyend, Outboxers nebo Applifting. Mezi podporovatele dále patří řada expertů ze startupové a podnikatelské scény jako Air Ventures, Depo Ventures, Czechstartups.org či Podnikni to!.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Milošem Endrlem

Počet 300 tisíc denních uživatelů aplikace Pool Live Tour na Facebooku a vysoce nadprůměrných 85 procent těch, kdo jí povolí přístup ke svému profilu, dělají ze společnosti Geewa Miloše Endrleho lídra českého herního trhu. Není divu, že v současnosti aktivně vyjednává s investory o druhém kole investic.