Startup World Cup & Summit uzavírá přihlášky pro startupy, oznámil hvězdnou pětici spíkrů

Jen do 20. února mají startupy možnost poslat přihlášku do evropského finále soutěže Startup World Cup, která se letos odehraje v rámci konference SWCSummit. Bojovat mohou o investici 500 tisíc dolarů a titul mistra Evropy. Kromě toho konference zveřejnila jména hvězdné pětice řečníků, mezi kterými jsou matadoři Applu i člověk, který proslavil Instagram.

Už jen necelé dva týdny mohou startupy posílat přihlášku do evropského finále významné světové soutěže Startup World Cup, která se odehraje v rámci konference SWCSummit v pražském Kongresovém centru. Startupy se budou moci utkat o investici 500 tisíc amerických dolarů a titul mistra Evropy.

„SWCSummit je pro startupy obrovskou příležitostí hned v několika směrech. Zaprvé je zde šance získat investici půl milionu dolarů, pozvednout nad hlavu evropský titul a okamžitě si zajistit postup do celosvětového finále, kde je možné vyhrát další milion dolarů v investicích,“ popisuje Václav Pavlečka, CEO společnosti Air Ventures, která SWCSummit spolupořádá.

Účast na akci už také potvrdili vítězové regionálních kol soutěže z Itálie (Altheia Science), Španělska (Amadix) i Polska (Crassula). Přihlášky do soutěže organizátoři přijímají do 20. února.

„Mimo to bude na akci přítomen zástup angel investorů a spousta dalších inovátorů ze všech koutů Evropy, všichni připravení k čilému networkingu a hledání nových příležitostí,” doplňuje Pavlečka.

Startup World Cup & Summit se odehraje 10. dubna v pražském Kongresovém centru.

Spojuje dvě nejvýznamnější startupové konference posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, kde budou bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures.

Organizátoři akce očekávají účast přes 350 startupů z desítek zemí. Akce bude rozdělena na několik speciálních zón určených pro startupy, inovátory z korporací, investory a široké publikum. Na konferenci návštěvníci využijí mobilní aplikaci Myia, která umožní networking a matchmaking.

Potkejte kolegu Steva Jobse a člověka, který proslavil Instagram

„Evropa v minulosti bývala naprosto neotřesitelnou kolébkou inovací. Poslední dobou ale nabíráme dojmu, že se tento historický úděl stále více přesouvá do Silicon Valley. Podle nás je přitom v Evropě stále obrovský potenciál – a SWCSummit by měl proto být mimo jiné příležitostí ke zrodu nových propojení, investicí a nápadů, které mohou starý kontinent opět dostat na pozici světové inovátorské jedničky, která mu právem náleží. Proto se také Evropy ptáme: What’s next?,“ dodává Vít Šubert, spoluzakladatel a CEO startupového inkubátoru UP21, který je druhým spolupořadatelem akce.

Organizátorům akce se podařilo získat na hlavní stage několik důležitých speakerů. Jako panelista mezi nimi vystoupí například John Rizzo, investor ze Silicon Valley, který má za sebou pětatřicet let bohatých zkušeností. Pomáhal rozjet největší světové technologické společnosti od jejich startupových fází až po primární úpis akcií (IPO).

Kariéru odstartoval u Intelu, později tvrdě pracoval po boku Steva Jobse jako hlavní marketér, který pomohl zviditelnit první Macintosh. Byl ředitelem marketingu a sales pro Weitek, největší světovou společnost s čipy. Byl také viceprezidentem plánování globálního marketingu a programů v Oracle, jedné z hlavních společností vyvíjejících relační databáze, nástroje pro vývoj a správu databází a systémy pro řízení vztahů se zákazníky.

https://www.facebook.com/SWCSummit/videos/939222419605501/

Mezi potvrzené speakery patří i další matador společnosti Apple Dave Evans. Ten je momentálně jedním z vedoucích laboratoře Life Design na Stanfordově univerzitě. Zde také dříve absolvoval bakalářské a magisterské studium strojírenství. Na počátku své kariéry pracoval pro Apple a byl jako jeden z hlavních mužů u zrodu ikonické myši Apple mouse.

Potom pomáhal založit průkopnickou firmu Electronic Arts, která se zabývá vývojem videoher (z těch nejznámějších například Fifa, NHL, The Sims). Zároveň je autorem světoznámého bestselleru Designérem vlastního života (v originále Designing Your Life), jenž trhá prodejní rekordy a čtenářům po celém světě přináší jednoduchou metodu, jak pomocí základních designérských nástrojů vytvořit život, který si představují.

Člověk, který proslavil Instagram

Dalším potvrzeným jménem je CEO úspěšné sportovní aplikace Strava James Quarles, kterému se daří dělat ze společnosti Strava opravdového startupového jednorožce, každý měsíc totiž do aplikace přibydou 4 miliony uživatelů. Quarles za sebou má také velmi úspěšnou kariéru coby viceprezident Instagramu, během jeho působení Instagram v popularitě začal válcovat i mateřský Facebook, především u mladé generace.

Hvězdnou pětici hlavních řečníků pak doplňuje CEO společnosti Avast Vince Steckler, kterému se podařilo českou antivirovou jedničku přivést až na burzu a udělat z ní pověstného „unicorna“, a také filantrop Karel Janeček.

Total
0
Shares
Další články