Startup World Cup & Summit: Na startupy čekají investice přes 35 milionů

V říjnu se v pražském paláci Lucerna uskuteční mezinárodní konference Startup World Cup & Summit (SWCS). Vedle konference je taky regionálním kolem mezinárodní soutěže Startup World Cup 2018 nabízející investice přes 35 milionů korun.

V regionálním kole se utká několik desítek startupů, přihlašovat se mohou z více než 15 států střední a východní Evropy. Tři nejlepší získají možnost vybrat až 200 tisíc dolarů na investment-crowdfundingové platformě Fundlift.

Nejlepší ze všech startupů (s nejvíc body od odborné poroty) pak postoupí do finálového kola v Silicon Valley, kde se bude hrát o investici ve výši jednoho milionu dolarů.

„Z přihlášených startupů vybereme TOP 50. Z nich devět nejlepších postoupí přímo do regionálního finále soutěže. Zbylých 41 startupů získá možnost prezentovat před investory v Trial Pitch Zóně, kde jeden z nich získá divokou kartu do finálové desítky,“ vysvětluje princip soutěže Radka Horáková, CMO spolupořadatele UP21.

Startup World Cup & Summit proběhne 17. října v paláci Lucerna v Praze. Více informací najdete tady.

Přijde i designér Muskovy Tesly modelu S

Cílem samotné konference je hledat nové talenty, upozorňovat na přidanou hodnotu mladých firem, propojovat startupovou scénu a taky odhalovat odborné i laické veřejnosti to, jak startupy mění svět.

SWCS vznikla spojením dvou nejvýznamnějších startupových akcí posledních let – Startup World Cup 2017 a Startup Summit. „Věříme, že spojením těchto dvou akcí vytváříme nejvýznamnější akci pro startupy v regionu střední Evropy. Ambicí je změnit Lucernu na jeden den na startupové centrum, které přiláká nejnadějnější projekty minimálně z patnácti států, špičkové investory, zástupce fondů a také studenty,“ říká Horáková.

Program konference je poskládaný z několika na sobě nezávislých bloků – ve Velkém sále bude probíhat hlavní část programu a Startup World Cup 2018, druhý sál v Lucerna music baru se bude věnovat především příběhům startupů.

Pro startupy je připravena speciální „Trial Pitch Zóna“, kde si budou moct vyzkoušet prezentovat za zavřenými dveřmi svůj business model před ostřílenými investory. Získají tak feedback, ale taky virtuální peníze pro svou firmu ve smyslu Dnu D nebo Shark Tank – na základě čehož mohou získat zmiňovanou divokou kartu do regionálního finále soutěže.

INVITATIONFacesNEWESThorizontal

Mezi potvrzenými hosty konference je český designér Otto Fabri, který se v posledních letech podílel na stavbě nejmodernějších elektromobilů současnosti. Dříve pracoval na designu Muskovy Tesly Model S, v současné době působí ve Faraday Future – firmě, která nedávno představila elektrický supersport FF 91.

„Naším cílem, stejně jako v minulých letech, je propojovat celou startupovou scénu, nově i napříč zeměmi. Ambicí je vytvořit festival spojující soutěž, inspirativní přednášky a moderní technologie pod jednou střechou. Spojení nejúspěšnějších konferencí posledních let je tak pro nás logickým krokem, jenž nám pomůže v naší misi, kterou je udělat z Prahy nejvýznamnější startupové město v regionu,“ říká spoluorganizátor a CEO Air Ventures Václav Pavlečka.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

10 nejdůležitějších videí z letošního LeWeb

Tématem desátého ročníku přední technologické konference LeWeb bylo to, jak bude svět vypadat za dalších deset let. Jak? Podle všeho budou směr udávat Číňané, všichni budeme nosit chytré náramky, trička a přívěšky, které budou zaznamenávat a měřit náš život, na mobilní zařízení se přesunou i poměrně složité operace a zákazníci budou ještě mnohem náročnější než dnes. A když vás nebudou milovat, budete v maléru.