Startup with Google: Jak Genster přešlo od nevinného vtípku k novému podnikání

Když Michaela Kloudová nezávazně a ze žertu najala pro přítele módní stylistku, byla překvapená, jak velký dopad to mělo na jeho život. Nejen, že působil šťastněji, ale získal mnohem větší sebevědomí. Proto se rozhodla tuto službu přenést do online světa a založit osobní nákupní službu Genster (složenina slov gentleman a hipster), aby tuto příležitost mohlo využít co nejvíc mužů.

“Když dobře vypadáte, také se tak cítíte a jste díky tomu sebevědomější,” říká Michaela. Genster nabízí svým klientům služby osobních stylistů, kteří po telefonické konzultaci osobně vyberou a nakoupí oděvy odpovídající stylu a vkusu klienta. Ten potom obdrží zásilku, ze které si vybere, které kousky si chce nechat a zaplatit. Zbytek jednoduše odešle zpět.

Michaela se již na startu svého podnikání zúčastnila individuálních mentoringových setkání Google Developers Launchpad, která jí pomohla její startup rozjet. Možnost učit se od zkušených mentorů a ostatních startupů jí hned v začátku poskytla inspiraci, kterou potřebovala.

Michaela Kloudová

“Umožnilo nám to proměnit nápad v životaschopný podnik. Ujasnili jsme si priority, pochopili jsme, jak identifikovat a oslovit potenciální zákazníky, a hlavně jsme správně postavili strategii,” říká Michaela a jedním dechem dodává: “A ze slovníku jsme vyřadili ‘myslím si, že’.  Buď víte, nebo nevíte. A pokud ne, tak si to zjistěte. To nám pomohlo hlavně při nalezení našich cílových zákazníků a jejich potřeb.”

Díky mentoringu také docenila průběžné vyhodnocování zpětné vazby od zákazníků, aby firma mohla pracovat na zlepšování své služby.

“Jako stále velice mladý startup se soustředíme na zákazníka, protože jen skutečně skvělá služba je dlouhodobě udržitelná,” vysvětluje Michaela. “Snažíme se nejen získávat nové zákazníky, ale i udržet ty stávající.”

Díky tomu dosáhla její firma rostla každý měsíc o 45 % a mohla přijmout další dvě nové stylistky. “Možnost učit se v začátcích podnikání od zkušenějších lidí byla pro nás skvělá příležitost,” uzavírá Michaela.

I přes první úspěchy čeká Genster ještě dlouhá cesta. Od sledování jednotlivých cílů a testování po investice do dalšího růstu. Mladí podnikatelé jako Michaela Kloudová toho mají na svých bedrech hodně a jak ukazuje stránka startup.google.cz, Google jim v tom může pomoct.

Máte nápad na podnikání nebo už rozjíždíte svůj startup? Stojíte právě před překážkou, kterou potřebujete překonat? Podívejte se, jak se se svými výzvami vypořádaly další české startupy na Startup with Google. A pokud potřebujete pomoct taky, přihlašte se do soutěže, kterou Tyinternety připravily ve spolupráci s Googlem. O co se soutěží?

  • Možnost zúčastnit se akce/workshopu/semináře v rámci programu Startup with Google.
  • Motivační oběd s manažerem Developer Ecosystem pro CEE Jozefem Vodičkou přímo v českém Googlu.
  • Balíčky dárkových předmětů.

Napište nám na peter@tyinternety.cz s předmětem SwG, co právě řešíte a co by vám mohlo pomoci se s tím zdárně poprat. Deadline soutěže je 15.9., vítězové budou vybráni redakcí Těchinternetů ve spolupráci s experty Googlu.

Startup with Google je platforma, kde startupy najdou na jednom místě všechnu pomoc od Googlu – nájstroje, postupy, školení, komunitu. Projekt je součástí širšího programu Grow with Google zaměřeného na podporu podnikání a rozvoj kariéry.

Total
0
Shares
Další články