Startup Weekend se připravuje na nové kolo: Právě hledá účastníky

Startup Weekend – celosvětový koncept, který je ve více zemích než Starbucks. 54hodinová soutěžní akce se zaměřením na oblast vzdělávání se v Praze bude konat od pátku 26. května a právě teď hledá účastníky.

Důraz je kladen na ověření nápadu a přivedení ho do co nejreálnějšího prototypu. Tím je akce podle organizátorů otevřenější pro lidi z „měkčích“ oborů. Takže vítání jsou i marketéři či designéři.

Jediným omezením je obor. Nápady se musí týkat vzdělávání. Jestli to bude aplikace, webová stránka, kamenný obchod či třeba iniciativa, která bude řešit konkrétní problém, už je na týmu. „Snažíme se hodně pracovat se školami a jejich žáky, protože ti cítí z první ruky problémy, které mohou technologie řešit,“ dodává Martin Andrle, hlavní organizátor Startup Weekendu.

Akce samotná trvá 54 hodin. K ruce dostanete neomezený přísun jídla, mentory a samozřejmě možnost spát přímo na místě. V pátek večer odprezentujete svůj nápad, pokud nadchnete dostatek lidí, vytvoříte tým a máte čas do nedělního odpoledne ukázat, co ve vás a týmu je. Pokud nápad nemáte, nezoufejte, k někomu se připojíte.

Tým, který se v rozpracování dostane nejdál, vyhrává.

Příběhy se právě píšou

Organizátoři už si akci vyzkoušeli – v březnu se startupoví nadšenci se svými nápady sešli v inkubátoru Node5. Nadmíru se prý povedlo net promoter score (nadprůměrné hodnocení 8,9) a minimálně jeden projekt pokračuje ve vývoji. Tím je Kumst.co.

Ten bojuje proti “umění” z IKEA a propojuje studenty uměleckých škol s možnými kupci děl. Studentům řeší to, že museli přivydělávat na brigádách, které neměly s jejich talentem nic společného. “Normálním” lidem zas umožňuje přístup k originálnímu umění.

„Opravdový přínos jako u všech větších projektů lze rozpoznat až za dlouhé časové období, pokud se podíváme na ročník 2011. Vznikl tam první produkt Abdoc, na kterém získali dostatečné cash-flow pro rozvoj společnosti, Hubert Palán poznal svého co-foundera Daniela Hejla pro ProductBoard a Jan Kolář na základě zkušenosti založil Techsquat. Věřím, že podobné příběhy nasbíráme i teď,“ říká Martin Andrle.

Těšte se na řadu zajímavostí… Při akci v jednom týmu naposledy spolupracoval student informatiky ze střední, kterému bylo 14 let a paní, které bylo 56 roků. Jak to bude tentokrát?

Kupte si lístek anebo SW sledujte na sociálních sítích a webových stránkách.                

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Alex Payne uvádí: BankSimple, banka, která změní status quo

Kdo se trochu zajímá o dění okolo mikroblogovacího Twitteru, jistě už zachytil jméno Alex Payne. Jeden z prvních zaměstnanců společnosti a hlavní mozek stojící za Twitter API se po třech letech rozhodl společnost opustit kvůli projektu, který zní více než zajímavě. Cíl BankSimple není o nic menší, než vybudovat banku budoucnosti. Takovou, která bude jednodušší, online a hlavně bez poplatků.