Startup Weekend Prague otevírá registrace. Na co se těšit?

První pražský Startup Weekend, který by měl částečně navázat na akce IPO48, proběhne ve dnech 20. až 22. dubna v TechHubu. Mezinárodní formát ozkoušený na více než 300 akcích ve 35 zemích světa umožní skupinám inovátorů odhlasovat a zkusit vytvořit projekty, které stojí za to.

Model všech Startup Weekendů je stejný – kdokoliv z účastníků má příležitost prezentovat svůj podnikatelský nápad a získat feedback od ostatních. Hlasováváním jsou pak zvoleny nejlepší nápady, kolem nichž se vytvoří pracovní týmy a začíná 54hodinové šílenství kolem tvorby business modelu, vývoje produktu, prověření trhu a získání prvních zákazníků.

Víkend vrcholí prezentacemi před odborníky v oblasti podnikání a startupů s další příležitostí pro kritické zhodnocení projektů. Ať už účastníci opravdu založí společnost, naleznou business partnery či investory, nebo se “jen” naučí něčemu novému, každý zaručeně odejde lépe připraven pro uplatnění v chaotickém, ale návykovém světě startupů.

Nedílnou součástí akce je možnost konzultovat své nápady se zkušenými odborníky a získat tak ihned zpětnou vazbu. Mezi prvními představenými mentory jsou Lukasz Mlodyszewski, Kushtrim Xhakli, Ondřej Bartoš, David Beška či Michal Bláha. Zároveň je akce příležitostí pro místní společnosti, jak objevit skryté talenty mezi účastníky. Ti  tak mohou na konci víkendu třeba i získat investora nebo zajímavé uplatnění.

Startup Weekend je globální hnutí aktivních podnikatelů podporujících vznik a spuštění inovativních startupů. Nezisková organizace se sídlem v Seattlu pomáhá lidem snažícím se změnit svět k lepšímu. V Praze tuto akci zajišťuje TechHub Praha a tým dobrovolníků. Tradičně přitahuje široké spektrum účastníků od vývojářů, designérů či marketérů až po manažery a studenty, kteří během tohoto víkendu posouvají podnikatelské nápady v reálné business modely.

Total
0
Shares
Další články