Startup Wajam vylepšil sociální vyhledávání od Googlu

Wajam včera představil nové uživatelské rozhraní svého rozšíření pro prohlížeče, které dělá z Googlu skutečně sociální vyhledávač – a to i nad rámec služeb spravovaných samotným Googlem.

Wajam funguje jako rozšíření pro prohlížeče, které si uživatel nainstaluje a poté mu udělí přístup k datům ze svých účtů na Twitteru, Facebooku a Google+. Wajam při každém hledání nabídne na pravé straně vedle běžných výsledků nástroj pro prohledávání sociálních výsledků z uživatelových účtů. Kromě samotných klíčových slov  je možné filtrovat výsledky také podle jednotlivých sociálních sítí či přátel, a to v libovolné kombinaci. Lze tak zvolit třeba dva určité kontakty a všechny jejich příspěvky z Twitteru a Facebooku, nebo všechny příspěvky od všech přátel, ale pouze z Google+. Filtrovat lze i podle toho, zda se jedná o odkazy, fotografie nebo videa.

Wajam obchází těžkosti ostatních podobně zaměřených projektů tím, že místo přístupu ke všem datům sociálních sítí požaduje pouze přístup k feedům daného uživatele, které využívá pouze pro poskytování vyhledávání jemu samotnému. Tento přístup ovšem má jednu nevýhodu, pokud totiž Wajam v případě Facebooku překoná omezení v počtu tzv. API calls, bude muset usilovat o komerční dohodu s největší sociální sítí. Zda by na takovou dohodu Facebook za přijatelných podmínek přistoupil, to je však otázkou.

“Někteří lidé se na to podívají a budou zvažovat, zda by se jim to mělo líbit, nebo by se měli zlobit. Doufejme, že vzhledem k tomu, že vylepšujeme službu pro uživatele, uděláme si spíš přátele,” říká CEO Wajamu Martin-Luc Archambault.

Via Mashable, TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Na Demo Day StartupYardu se představí šest firem, Spectu je prodáno

StartupYard zakončí svůj třetí běh na Demo Day, večeru, kde startupy představí, co vytvořily za uplynulé tři měsíce. Pokusí se přesvědčit zákazníky, investory, novináře i případné zaměstnance. Vítěz bude mimo jiné moci prezentovat na jedné z největších konferencí pro startupy na podzim 2013 (název konference bude jedním překvapení večera). Do kalendáře si pište úterý 4. června od 18 hodin v MeetFactory.