Startup Videoflot míří do Chile a chystá překvapivý launch

Pamatujete si ještě na virál se šíleným cyklistou na D1? Jeho tvůrci ze startupu Videoflot nyní připravují další speciální promo akci ke spuštění svého webu propojujícího videotvůrce se zájemci o krátké video. Kromě toho se část týmu brzy přesune na půl roku do Chile v rámci speciálního startupového programu.

“Poletí Havran? Uživatelé rozhodnou v nevídané experimentální akci propojující v reálném čase sociální sítě a streamované video!” Těmito slovy láká brněnský Videoflot na akci u příležitosti oficiálního spuštění služby ve veřejné betě, která se bude konat 10. září v pravé poledne na střeše budovy IBC v Brně. Sledovat ji můžete buď osobně, nebo právě na nově spouštěném webu.

“Ve stylu britského podnikatele a dobrodruha Richarda Bransona, který osobně promuje své nové projekty různými šílenými a nebezpečnými akcemi, se rozhodl uvést svůj projekt i filmař a cestovatel David (Havran) Spáčil. Půjde o největší ‘úlet’ v dějinách českého marketingu! O osudu Havrana rozhodnou sami fanoušci svou online reakcí na streamované video. Akce proběhne ke spuštění projektu Videoflot,” uvedl tým v tiskové zprávě.

A víte co? My jsme vážně docela zvědaví, protože jestli zatím Videoflot něco ukázal, tak to, že dokáže originálně zabavit nejen sebe, ale také svoje fanoušky. Jen video s cyklistou, který na dálnici D1 školí policejní passat, vidělo v různých verzích na Vimeu či YouTube bezmála tři čtvrtě milionu lidí. David Spáčil se navíc jako kameraman účastní části expedice českých trabantů do Jižní Ameriky a na profilu Videoflotu na Vimeu najdete třeba skvělé video ze společného testování britských Morganů s Danem Pribáněm. Jistě, o funkčnosti business modelu nám takové akce asi mnoho neřeknou, ale kdo říká, že se zábava a úspěšné podnikání nedají spojit?

Služba fungující jako pracovní server a kreativní hřiště pro tvůrce videa navíc aktuálně uspěla se svou přihláškou do Start-up Chile. Šestiměsíční program financuje chilská vláda ve snaze přilákat mezinárodní projekty, které mají zájem o expanzi do světa z Jižní Ameriky. Program poprvé vyzkoušela v roce 2010, kdy se ho účastnilo 22 startupů ze 14 zemí. Ty zároveň získaly po 40 tisících dolarů a roční víza. Ve dvou bězích roku 2011 už se celkem sešlo téměř 1000 přihlášek a do Chile odjelo bezmála 200 firem z desítek států.

Server Videoflot vznikl jako reakce na rostoucí význam videa a poptávku po něm a zároveň strmě rostoucí množství nezávislých videotvůrců, animátorů a dalších audiovizuálních kreativců, kteří se zde mohou vzájemně kontaktovat a dostanou se k zakázkám. Videoflot je také nástroj pro každého, kdo chce krátké video k jakémukoliv účelu, ale netuší, kde hledat vhodné tvůrce. Projekt byl součástí loňského běhu brněnského StarCube a zabodoval také v Nápadu roku.

Total
0
Shares
Další články