Startup Universe – všechno o startupech na jednom místě

Všechny důležité informace o startupech přehledně a na jednom místě nabízí skvělá interaktivní grafika od Visual.ly. Databáze obsahuje desítky tisíc startupů, jejich zakladatelů i investorů, to vše velice přehledně systematizované.

Skoro 11 tisíc investorů, 24 tisíc startupů, a přes 27 tisíc zakladatelů. To je obsah interaktivní grafiky od Visual.ly, která na základě dat z CrunchBase shrnuje vše podstatné o technologických startupech.

Společnosti jsou v grafice rozdělené podle předmětu své činnosti do 20 kategorií tak odlišných, jako jsou právo, zábava a biotechnologie. Startupy lze prohlížet podle těchto kategorií, lze je ale také vyhledávat podle jména. Stejně tak lze podle jména vyhledávat investory a zakladatele.

Detailní informace o každém startupu obsahují popis jeho činnosti, základní informace o něm a hlavně seznam zakladatelů a investorů. Interaktivní grafika navíc obsahuje i informace o jednotlivých investičních kolech a také o jejich celkovém objemu.

Všechna jména investorů fungují zároveň jako odkazy na jim věnované shrnutí, kde se lze dozvědět o všech jejich investicích. Podobně by měla fungovat i jména zakladatelů. Nám se ale hned v několika prohlížečích jevily stránky zakladatelů jako nefunkční, a to i při přímém vyhledávání. Nezbývá než doufat, že je chyba na naší straně, a pokud nikoliv, že brzy dojde k jejímu odstranění.

I bez stránek zakladatelů je ovšem tahle grafika ultimátních nástrojem, jak si v případě potřeby či zvědavosti vyhledat informace o dění na startupové scéně. Data grafika načítá přes API přímo z CrunchBase, což zajišťuje jejich aktuálnost. Dohledatelné informace přitom sahají zpět až do roku 1990, což zaručuje velmi celistvý pohled na současnou startupovou scénu.

Total
0
Shares
Další články