Startup Týdne #69: miomove chce změnit a zdokonalit, jak měříme svůj pohyb

Český startup miomove vyvíjí speciální, patentově chráněný senzor, který bude schopný vyhodnotit statická, dynamická i stabilometrická data. Uživatelům poskytne možnost získat maximum informací o svém těle při pohybových aktivitách a umožní tak zlepšit efektivitu při sportu.

„Zatím se stále ještě jedná o vývoj. Jenom na senzorech se pracovalo několik let, než se je podařilo zapouzdřit, aniž by něco ztratily na svých vlastnostech. Nyní jsme ve fázi, kdy se tyto senzory postupně začnou integrovat do boty a s pomocí dalších pohybových senzorů jako gyroskop a akcelerometr budeme získávat první reálná data,“ popisuje zakladatel startupu Daniel Majc.

Postupně se tak miomove dostává do další etapy vývoje chytré body a v září plánuje spustit crowdfundingovou kampaň. „Chceme se zeptat prvních uživatelů, kteří budou používat sportovní aplikaci, na jejich názor a nápady pro další vylepšení,“ doplňuje Majc dál v rozhovoru pro TyInternety.

Vedení startupu: Daniel Majc (zakladatel)

Investor: vlastní zdroje

Konkurence: altrarunning

Založeno: 2014 

Vysvětlete (jednou větou), co miomove dělá.

Miomove chce dát uživateli možnost získat maximum informací o svém těle při nějaké pohybové aktivitě s cílem získat větší efektivitu například při snaze se zlepšit a k tomu vyvíjí potřebou technologii pro komplexní analýzu došlapu, potřebnou mobilní a webovou aplikaci a vlastní 3D anatomii pro vizualizaci, jak například namáháte svůj pohybový aparát, či jaké svalové partie při dané aktivitě využíváte.

V čem jste lepší než vaše konkurence?

Chceme postupně nabídnout komplexnost řešení, kdy jsme nyní schopní do boty integrovat z hlediska konstrukce a vyhodnocování 2 typy senzorů, které díky svým vlastnostem dokážou analyzovat a vyhodnotit veškeré síly, jež vznikají při pohybu mezi: nohou a obepínající botou vůči terénu a případným dalším podmětům jako například fotbalový míč. Tyto senzory mají téměř ideálně lineární průběh změn svých vlastností vůči změně síly, která na ně působí. Tímto se maximálně odlišujeme oproti konkurenci a současným dostupným senzorům, které nemají takovou lineární charakteristiku a nedokáží vyhodnotit i malé změny sil. Díky tomu dokážeme analyzovat nejenom došlap, který je velice důležitý pro správné technické provedení například pro běh, ale taky zachytit vývoj chodidla (klenby) u dítěte, či analyzovat například techniku kopu do balónu. Přidáme taky mobilní a webovou aplikaci a vlastní 3D anatomii.

Daniel Majc (vlevo)

Na kterých trzích působíte?

Zatím se stále ještě jedná o vývoj. Jenom na senzorech se pracovalo několik let, než se je podařilo zapouzdřit, aniž by něco ztratily na svých vlastnostech. Nyní jsme ve fázi, kdy se tyto senzory postupně začnou integrovat do boty a s pomocí dalších pohybových senzorů jako gyroskop a akcelerometr budeme získávat první reálná data.

Teprve až nyní jsme proto schopní oficiálně pomocí crowdfundingové kampaně (která bude spuštěná 11. 9. 2017 na Indiegogo) představit vývoj takové chytré boty, protože už k tomu máme vhodné senzory.

Jedním z hlavních dárků pro ty, co přispějí na vývoj chytré boty, bude sportovní mobilní aplikace, která se nyní testuje a bude uvolněná v den spuštění crowdfundingové kampaně.

Jak vznikl nápad podnikat v tomhle oboru?

Celý život se věnuji sportu a vždy jsem přemýšlel, jak se co nejefektivněji mohu zlepšit, a k tomu potřebuji maximum informací například o technice došlapu, která souvisí s mnoha aktivitami.

Kolik máte zákazníků?

Před představením vývoje a oficiálním uvolněním první verze sportovní aplikace ještě samozřejmě nemáme zákazníky.

Jaké jsou vaše tržby a jakým tempem rostou?

Nyní stále pouze investujeme do vývoje.

Jaký vývoj očekáváte v nejbližší době?

Všichni s napětím očekáváme, jaký bude mít ohlas spuštění kampaně. Chceme se zeptat prvních uživatelů, kteří budou používat sportovní aplikaci, na jejich názor a nápady pro další vylepšení.

Máte za sebou nějaké investice, nebo financování řešíte jiným způsobem?

Celý tento vývoj zatím financuji z vlastních zdrojů. Nedávno jsem se seznámil s výborným finančním specialistou, který vedl velké projekty u nás i v zahraničí a nyní mi pomáhá získat dotační prostředky na další vývoj.

Jak velký je váš tým? Sídlí všichni na jednom místě, nebo máte také pobočky v zahraničí?

Jelikož opravdu zatím celý vývoj financuji z vlastních zdrojů, tak si zatím nemohu dovolit opravdu velký tým, který by dokázal daleko rychlejší vývoj. V současné době má tým 16 lidí a většinou jsme z blízkého okolí.

Plánujete expanzi?

Pokud chceme být úspěšní, tak musíme.

Kde svůj startup vidíte za pět let?

V upevňování pozice na mezinárodním trhu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Socialbakers získali dalších 6 milionů dolarů

A je to venku. Že Honza Řežáb čeká na to, až mu na účet Socialbakers přiteče 6 milionů dolarů z další investice, o tom se nám zmínil už na Social Marketers Summitu. Ale protože umíme držet jazyk za zuby, když nás o to někdo poprosí, přinášíme vám tuhle skvělou a inspirativní zprávu pro české internetové podnikání až nyní.