Startup Týdne #64: SingleCase dělající pořádek v právnických spisech s investicí od Creative Docku a U+

Když Pavel Krkoška se svým týmem před lety vyvíjel službu pro archivací dokumentů pro Creative Dock, napadlo ho, jestli by ji nemohl prodávat právníkům. „No, a nešlo to, neměli zájem,“ říká s úsměvem.

Většina advokátů s nimi však řešila podobné potřeby a zrodil se nápad vyvinout systém speciálně pro potřeby vedení advokátní kanceláře. SingleCase má v současnosti přes sto platících zákazníků – kanceláří v Česku a na Slovensku, a v kontraktech uzavřeno téměř deset milionů korun revenue v příštích letech. Rozbíhá taky svoji pobočku v Rumunsku.

singlecase logoVedení startupu: Pavel Krkoška, CEO

Investor: Creative Dock

Konkurence: OneDrive, Excely, Praetor (case management nástroj), timesheet nástroje

Založeno: 2013

Vysvětlete (jednou větou), co SingleCase dělá.

SingleCase přináší advokátním kancelářím lepší přehled o jejich práci. Spravuje jim spisy, sbírá odpracovaný čas a sleduje finanční výkonnost.

V čem jste lepší než vaše konkurence?

Použitelnost. U nás je všechno jednoduché, přehledné a dostupné maximálně na 3 kliknutí. Fungujeme na všech prostředích, advokát se tak dostane k celému spisu odkudkoliv z chytrého telefonu. Navíc jsme si dali záležet na vychytávkách, například synchronizaci s Outlookem a Gmailem. Produkty konkurence jsou naštěstí pro nás hodně jinde. Vznikaly v době papírového spisu, jsou to zastaralé systémy, které vyrostly do dnešní podoby nabalováním nových funkcí na jednoduchou elektronickou evidenci.

Pavel Krkoška
Pavel Krkoška

Na kterých trzích působíte?

Česko, Slovensko, právě startujeme v Rumunsku.

Jak vznikl nápad podnikat v tomhle oboru?

Vlastně náhodou. V Creative Docku jsme tehdy vyvíjeli službu pro archivaci dokumentů. Napadlo nás, jestli by jej nešlo prodávat právníkům. No, a nešlo to, neměli zájem [úsměv].

Většina advokátů s námi však řešila podobné potřeby, vyprávěli nám stejný příběh o řízení jejich kanceláře. Tehdy se zrodil nápad vyvinout systém speciálně pro potřeby vedení advokátní kanceláře.

Kolik máte zákazníků?

Přes 100 platících zákazníků, kanceláří z Česka a Slovenska.

Jaké jsou vaše tržby a jakým tempem rostou?

V kontraktech máme uzavřeno téměř 10 milionů Kč revenue v příštích letech a za posledních 12 měsíců jsme vyrostli o 181 procesnt na recurring revenue.

Jaký vývoj očekáváte v nejbližší době?

V příštím roce plánujeme nejméně udržet, ale snad i trochu zrychlit růst v Česku a na Slovensku. To bude se zvyšujícím se objemem revenue náročné, v tuto chvíli proto posilujeme náš obchodní tým. Druhým fokusem je rumunská pobočka, doufám, že bude v nejbližší době stát pevně na svých nohou.

Máte za sebou nějaké investice, nebo financování řešíte jiným způsobem?

Největším investorem je Creative Dock, vedle něj za námi stojí také U+ a několik menších soukromých investorů. Nyní jednáme o vstupu strategického investora na další expanzi.

Jak velký je váš tým? Sídlí všichni na jednom místě, nebo máte taky pobočky v zahraničí?

Sídlíme v kancelářích na Újezdu a je nás asi deset (nepočítaje Rumunsko). Máme v kancelářích dostatek prostoru, v nejbližší době bychom chtěli kromě zmiňovaných sales odborníků najmout také programátory, kteří chtějí investovat svůj čas do jediného produktu.

Plánujete expanzi?

Ano, po Rumunsku bychom chtěli otevírat pravidelně 1-2 trhy ročně, nyní se soustředíme na CEE region.

Kde svůj startup vidíte za pět let?

Chceme být jedničkou na trhu ve střední a východní Evropě. Forma i obsah právních služeb se mění, technologie přináší advokátům možnost pracovat efektivněji a netrávit tolik času administrativou. Zároveň se díváme na stranu klienta – rádi bychom byli standardem ve způsobu, jakým si advokáti se svými klienty vyměňují data.

Kdy a jakým způsobem jste se během vašeho podnikání dostali do takzvaného „fuck-upu“? Jak se podobných situací mohou ostatní firmy vyvarovat?

Před rokem bych jich jmenoval více, teď to je spíše průběžné hašení mnoha malých požárů. Mou největší chybou byla snaha outsourcovat vývoj mimo core tým, to nás stálo mnoho zbytečného času a úsilí.

Total
0
Shares
Další články