Startup Týdne #61: Gradient Labs, revoluce v rehabilitaci seniorů

Startup přicházející s revolucí v rehabilitaci, tak je charakterizován Gradient Labs. Do terapie vkládá prvky zábavy i možnost sledování pokroku. Díky interaktivním míčkům SunBall, jimiž pacient ovládá aplikace, zapojuje fyzickou a mentální aktivitu najednou a kvalitněji tak cvičí.

„Nápad vznikl z vlastní potřeby aktivizovat babičku, která se dostala do domova pro seniory a nechtěla cvičit. Neměla totiž reálnou zpětnou vazbu a neviděla ihned výsledky svého úsilí. Přesně tento problém na straně pacienta řešíme,“ popisuje managing director Jan Klodner původní nápad.

Gradient Labs se zatím jen rozbíhá – od spuštění prodeje v loňském listopadu prodal 30 zařízení, do konce roku má číslo narůst na 120. Nedávno taky nastoupil do půlročního programu JIC Master, působí již na pěti trzích a v příštím roce je v plánu například USA.

gradient_logoVedení startupu: David Klodner, Jan Klodner, Martin Dušek (co-founders)

Investor: žádný

Konkurence: Žádná přímá, některé projekty používají ke cvičení kinect.

Založeno: 2016

Vysvětlete (jednou větou) co Gradient Labs dělá.

Vyvíjíme interaktivní rehabilitační produkty, které pomáhají pacientům s vizualizací cvičení, motivují je a analyzují jejich výsledky.

V čem jste lepší než vaše konkurence?

Vytvořili jsme řešení, které je postavené na aktuálních principech cvičení, ale přidáváme nový rozměr formou jednoduše pochopitelného biofeedbacku.

Tým Gradient Labs
Tým Gradient Labs

Na kterých trzích působíte?

V České republice, Polsku, Německu, Velké Británii a Norsku.

Jak vznikl nápad podnikat v tomhle oboru?

Vznikl z vlastní potřeby aktivizovat babičku, která se dostala do domova pro seniory a nechtěla cvičit. Neměla totiž reálnou zpětnou vazbu a neviděla ihned výsledky svého úsilí. Přesně tento problém na straně pacienta řešíme. Navíc poskytujeme jasná data o cvičení terapeutovi, který může hodnotit vývoj v čase.

Kolik máte zákazníků?

Od spuštění prodeje v listopadu 2016 jsme odeslali 30 zařízení.

Jaké jsou vaše tržby a jakým tempem rostou?

Za tak krátkou dobu prodeje je těžké růst kvantifikovat procentuálně. Jsme zaměření na B2B a náš obor je specifický větším objemem objednávek ve druhé polovině roku. Z tohoto pohledu pro nás budou důležité zejména následující měsíce.

Jaký vývoj očekáváte v nejbližší době?

Cílem je do konce roku prodat 120 interaktivních míčků SunBall a ověřit si potenciál dalšího produktu, dechového trenažéru SunAir.

Máte za sebou nějaké investice, nebo financování řešíte jiným způsobem?

Financování řešíme z vlastních zdrojů a refinancováním z příjmů.

 

Jak velký je váš tým? Sídlí všichni na jednom místě, nebo máte taky pobočky v zahraničí?

Máme kancelář v Brně a náš tým má 6 členů.

Plánujete expanzi?

Aktuálně řešíme evropské trhy a v příštím roce je v plánu USA.

Kde svůj startup vidíte za pět let?

Firma, která přichází s kvalitními a pochopitelnými řešeními pro rehabilitační praxi.

Kdy a jakým způsobem jste se během vašeho podnikání dostali do takzvaného „fuck-upu“? Jak se podobných situací mohou ostatní firmy vyvarovat?

Krizové situace se řeší v podstatě stále. V prvotních fázích firmy je to běžné a je potřeba s tím počítat. Často řešení chvíli trvá, ale dá se skoro vždy najít.

Total
0
Shares
Další články