Startup Týdne #6: Psaní Hravě sází na gamifikaci psaní všemi deseti

Většinu pracovního času trávíme u počítače, kde celé dny ťukáme do klávesnic. Umíte to ale opravdu dobře a rychle? To můžete otestovat a případě zlepšit v programu Psaní Hravě, který má za cíl stát se globálním hráčem ve výuce psaní všemi deseti. Zatím si ho vyzkoušelo 16 tisíc lidí.

„Spousta lidí zbytečně trpí nudnou výukou psaní na střední škole, případně celoživotním neefektivním psaním. A to jsme se rozhodli změnit,“ říká Linda Nezhybová ze startupu. Spolu s týmem připravili software, který údajně na trhu online výuky chyběl – jednoduchá a gamifikovaná podoba pro psaní všemi deseti.

I když firma vznikla již v roce 2013, placenou verzi spustila teprve v prosinci. „Dělali jsme věci, které nikdo nedocení, na úkor těch opravdu důležitých,“ říká Nezhybová, která odpovídala na otázky Těch Internetů.

PsaniHrave_logoVedení startupu: Jiří Martišek, Linda Nezhybová, Lukáš Zídka

Investor: investujeme sami

Konkurence: další programy na výuku psaní všemi deseti, např. Škola Zav, Nedatluj apod.

Založeno: 2013

Linda Nezhybová
Linda Nezhybová

Vysvětlete (jednou větou), co váš startup dělá.

Učíme lidi psát všemi deseti tak, aby je to bavilo a konečně se to naučili.

V čem jste lepší než vaše konkurence?

Dovednost psát všemi deseti učíme hráče pomocí her. Máme hezký design, gamifikaci (sbírání hvězdiček, porovnávání s přáteli).

Na kterých trzích působíte? Jen v České republice, nebo také v zahraničí?

Zatím jen v České republice. Brzy se však chystáme přeložit aplikaci do angličtiny a vstoupit na zahraniční trhy.

Momentálně pracuješ jako “digitální nomádka”. Nevadí ti to při řízení byznysu?

Občas je to náročnější kvůli časovému posunu, protože když jste zrovna v Čechách nejproduktivnější, tak já mám přitom půlnoc, ale jinak si to dost užívám. Technologie mě baví, a to, že to jde na dálku, je úžasný.

Jak vznikl nápad podnikat v oboru rychlého psaní?

Inspirovaly nás jiné vzdělávací aplikace, které byly interaktivní a zábavné. Pro psaní všemi deseti jsme nic zábavného nenašli, přestože to je tak užitečná a vyhledávaná dovednost.

Spousta lidí zbytečně trpí nudnou výukou psaní na střední škole, případně celoživotním neefektivním psaním. A to jsme se rozhodli změnit.

Kolik máte zákazníků?

Přes 16 tisíc lidí si naši aplikaci vyzkoušelo. Platících zákazníků máme něco přes 100, placenou verzi jsme spustili 1. prosince.

Jaké jsou vaše tržby a jakým tempem rostou?

Rostou, což je pozitivní. Teď v únoru rosteme dvojnásobně oproti lednu a prosinci. Navíc se o nás začaly samy zajímat firmy, kde je finanční potenciál daleko větší než u jednotlivců.

Jaký vývoj očekáváte v nejbližší době?

Chceme se zapsat do povědomí Čechů jakožto nejzábavnější způsob, jak se konečně naučit psát všemi deseti. A očekáváme jak další růst, tak další zkušenosti a přešlapy, jak jinak.

Máte za sebou nějaké investice, nebo financování řešíte jiným způsobem?

Financujeme celý projekt ze svého, nemáme žádného investora.

Zakladatelé Psaní Hravě
Zakladatelé Psaní Hravě

Jak velký je váš tým? Sídlí všichni v jednom městě?

Já s Jirkou (CEO) jsme aktuálně na Bali, Lukáš a Karel v Praze, Honza v Plzni, Verča ve Vietnamu. V jednom městě nejsme a asi ještě dlouho nebudeme.

Plánujete expanzi?

Rozhodně, chceme být globální startup.

Kde svůj startup vidíte za pět let?

Psaní Hravě je po celém světě a všichni ho znají. Psaní dvěma prsty vyšlo z módy, protože naučit se psát všemi deseti je teď snadné. Ovlivňujeme pozitivně mladé lidi, kteří se díky nám vzdělávají neformálně po svém. Dostávají tak více relevantních informací, než získávají v klasickém státním školství.

Kdy a jakým způsobem jste se během vašeho podnikání dostali do takzvaného „fuck-upu”? Jak se podobným situacím mohou ostatní firmy vyvarovat?

Vývoj první verze trval neúměrně dlouho – málo jsme aplikaci ukazovali lidem a dělali věci, které nikdo nedocení, na úkor těch opravdu důležitých. Zásadní poznatek: testovat na lidech! Pokud se vám to zdá zbytečné nebo málo důležité, pak jste svou aplikaci nejspíš ještě nikdy netestovali. Je to důležité, vážně.


 

Znáš nebo pracuješ pro startup, který by měli znát všichni a hodil by se do našeho seriálu Startup týdne? Napiš nám na peter@tyinternety.cz!

Total
0
Shares
Další články