Startup Týdne #3: Tinder + Grindr = Pinkilin

Od tohoto týdne dostupná v AppStoru, s příslibem seznámení do minuty a s plánem být v milionech přístrojů po světě do pěti let. To je nová česká aplikace Pinkilin. Funguje na systému pozvánek, které uživatel rozešle nejbližším potenciálním partnerům. Ti se zobrazují na základě reálné vzdálenosti, podle tvůrců nejlépe ve stejném baru, klubu nebo na stejné party. Startup týdne číslo tři.

„Uživatelům poskytujeme pět pozvánek denně a tento limit se resetuje vždy o půlnoci. Tudíž má uživatel, který jde na večírek, reálně 10 pozvánek,“ vysvětluje Michael Živěla, zakladatel Pinkilinu.

Pinkilin logo

Založeno: 2015

Kategorie: Seznamovací aplikace

Zakladatelé: Daniel Habarta a Michael Živěla

Investor: Vlastní zdroje.

Konkurence: Tinder, Grindr, Badoo

Svým fungováním tak má aplikace nejblíže ke Grinderu zaměřenému na homosexuály, protože využívá GPS polohu a zobrazuje jen ty nejbližší uživatele v okolí. „Nicméně se odlišujeme v tom, kromě dalších funkcí, že pozvánky mají časový limit, abychom lidi motivovali k rychlé reakci,“ říká Živěla.

Odlišuje se taky od svého největšího konkurenta. „Tinder má systém likování a vzájemné shody, tudíž trvá delší dobu. Super like je nám bližší, nicméně je pro uživatele velmi omezen. Navíc, i když zkoušíte Super like v klubu nebo baru, s nikým se reálně nesejdete, protože lidé nejsou ve stejném prostředí jako vy. Spíše sedí doma nebo mají jiné plány,“ popisuje Živěla. Ten taky v rozhovoru odpovídal na otázky TYI.

Daniel Habarta a Michael Živěla
Daniel Habarta a Michael Živěla

Vysvětlete (jednou větou), co váš startup dělá.

Pinkilin je nová mobilní aplikace pro každého, kdo rád chodí do klubů, barů, diskoték nebo třeba na koncerty a rád se tam seznamuje.

V čem jste lepší než vaše konkurence? Není podobných seznamovacích aplikací již příliš?

Pinkilin využívá real-time gps data, tudíž vám umožní seznámit se s lidmi ve vašem nejbližším okolí. Ti se mohou nacházet ve stejném klubu nebo vedlejším baru či pubu. Hlavní výsadou Pinkilinu je rychlost seznamování. Uživatelé si odesílají přímé pozvánky k seznámení, a tak okamžitě ví, že je o ně zájem. Jakmile se spojí, mohou se jednoduše sejít, neboť si mohou napsat a odeslat polohu.

A jaký je praktický rozdíl oproti konkurenci? Sedíte s kamarády v baru a chcete se teď hned se seznámit s novými protějšky. Stačí použít Pinkilin a odeslat pozvánky těm, kteří se vám
líbí. Nechceme čekat hodiny, dny nebo týdny na seznámení. Hledáme zábavu dnes večer, chceme se seznámit teď hned. To dle mého názoru konkurence nenabízí.

Na kterých trzích působíte? Jen v České republice nebo také v zahraničí?

Po vydání se chceme zaměřit na největší česká města. Máme však také připraveny další jazykové mutace, jako angličtinu, francouzštinu, španělštinu, portugalštinu, ruštinu nebo
mandarínskou čínštinu. Expanzi na tyto světové trhy plánujeme v nadcházejících týdnech a měsících.

Jak vznikl nápad další seznamovací aplikaci vyvíjet?

Byli jsme parta studentů, která chodila do klubů a barů a ráda se seznamovala. Chyběl nám však nástroj, který by nám s tím účinně pomáhal. Naše nespokojenost s konkurencí nás dovedla k tomu, že jsme se rozhodli vytvořit si seznamovací nástroj vlastní. Chtěli jsme něco, co nás bude spojovat s lidmi, kteří také “paří ve večírku” a ne s lidmi, kteří sedí doma na gauči.

Pinkilin screenshot

Kolik máte uživatelů nebo stáhnutí aplikace?

Aplikaci jsme vydali 1. února a za čtyři dny na App Store si ji registrovalo přes 1 200 uživatelů. Díky tomu nám patří 17. místo.

Jaké jsou a jakým tempem rostou vaše prodeje?

Aplikace bude k dispozici ke stažení zdarma. Používání aplikace bude také zdarma. Pro náročnější uživatele jsme si připravili doplňkové služby, které bude možné zakoupit prostřednictví Appstore.

Jaký vývoj očekáváte v nejbližší době?

Navázali jsme spolupráci s největšími kluby v ČR a věříme, že se díky tomu rozroste uživatelská základna o desetitisíce. V nejbližších měsících plánujeme vydat Pinkilin i v USA, Číně nebo Rusku. Tam je potenciál neomezený.

Máte za sebou nějaké investice, nebo financování řešíte jiným způsobem?

Projekt Pinkilin vlastníme a financujeme sami z vlastních zdrojů.

Jaký velký je váš tým? Sídlí všichni na jednom místě, nebo máte taky pobočky v zahraničí?

Na vytvoření projektu jsme si najali společnost Code Creator z Brna. Ta zaměstnává okolo deseti programátorů.

Plánujete expanzi?

Plánujeme vytvořit další jazykové lokalizace a postupně Pinkilin rozšířit na všechny světové trhy. Plánujeme také vývoj na další mobilní operační systémy, jako je Andorid, Windows Phone nebo WatchOS. Vývoj Android verze mohou čtenáři podpořit v kampani na serveru Hithit.cz.

Kde váš startup vidíte za pět let?

Věříme, že do pěti let bude Pinkilin na milionech zařízeních po celém světě a bude sloužit svým uživatelům k jednoduchému, rychlému a efektivnímu seznamování.

Kdy a jakým způsobem jste se během vašeho podnikání dostali do takzvaného „fuck-upu”? Jak se podobným situacím mohou ostatní firmy vyvarovat?

Stalo se nám například, že jsme investovali podstatnou částku do grafických návrhů, abychom se vzápětí rozhodli, že žádný z nich vlastně nechceme a půjdeme si vlastní cestou. Jak se poučit? Detailně promýšlet všechny důsledky svých rozhodnutí, neboť ty skryté jsou většinou ty nejvýznamnější.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Podívejte se na hry, které vznikly na Geewa hackathonu

První velký herní hackathon v České republice pod záštitou Geewy přilákal 45 vývojářů, grafiků a kreativců, kteří vytvořili celkem 14 herních prototypů. Akce se konala od 8. do 10. února, tři nejlepší týmy si odnesly finanční i jiné ceny a vítěz nabídku na spolupráci s Geewou na vydání hry.
Přečtěte si více

Pirates on Shore jede do Prahy: akce chce startupům dohodit nadnárodní rady i peníze

Startupoví piráti vystoupí během několika dnů v Praze. Už 19. března obsadí prostory Wayry. Cíl, který hlásí, je vznešený: chtějí propojit místní startupovou scénu s nadnárodními investory a mentory. Každopádně, i kdyby účastníci v pražské odnoži nezaujali investory, budou mít minimálně možnost promluvit si s velkými hráči z evropských akcelerátorů.