Startup Týdne #25: Bell & Hurry, designéři fintech produktů

Startup Bell & Hurry vznikl tak trochu náhodou. Když se kvůli projektu pro zahraničního bankovního klienta sešlo pár zajímavých lidí jako tým, Antonína Pospíšila a Lukáše Zazvonila uchvátil natolik, že se rovnou rozhodli, že má smysl ho vést pod jednou střechou.

I když tenhle startup designérů digitálních produktů vznikl tepre tenhle rok, má za sebou již sedm velkých projektů, většinou pro bankovní a finanční instituce. A nejen v České republice, ale taky v Kazachstánu, Srbsku nebo Německu.

Asset 1Vedení: Lukáš Zazvonil – co-founder, Antonín Pospíšil – co-founder

Investor: vlastní zdroje

Konkurence: především kombinace UX agentur, freelancerů a firem zaměřujících se na konzultaci tvorby produktů; ne tak úzce zaměřená digitální studia, jako je třeba Sinfin.

Založeno: 2016

“Vidíme řadu příležitostí hlavně mimo Evropu, kde je rychle rostoucí trh s odvahou a chutí dělat nové aplikace a systémy, to v Evropě dost chybí,” říká Antonín Pospíšil. Ten taky odpovídal na otázky Těch Internetů.

Antonin Pospíšil
Antonin Pospíšil

Vysvětlete (jednou větou), co Bell & Hurry dělá.

Navrhujeme lidsky pochopitelné digitální produkty zejména pro korporace a fintech sektor.

V čem jste lepší než vaše konkurence?

Známe dobře prostředí, výzvy a problémy našich klientů. Jde o poměrně úzce zaměřenou finanční oblast, kterou ale umíme díky dlouholeté zkušenosti každého člena týmu velmi dobře obsloužit.

Na kterých trzích působíte? Jen v České republice nebo také v zahraničí?

Realizace našich projektů probíhá a probíhala v řadě zemí, například Kazachstán, Srbsko, Černá hora, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Německo a samozřejmě v České republice. Nicméně základnu máme v Čechách.

Jak vznikl nápad podnikat v tomhle oboru?

Nebyl to cílený nápad, ale po skončení jednoho náročného projektu pro zahraniční bankovnictví, pro který jsme poprvé dali dohromady náš skvělý tým, jsme si řekli, že dává dobrý smysl v tom nadále pokračovat “pod jednou střechou”.

Kolik máte zákazníků?

Raději hovoříme o konkrétních realizovaných projektech než o absolutím počtu zákazníků. Nicméně dosud jsme realizovali kolem sedmi rozsáhlých projektů pro AirBank Kazachstan, Dotykačku, Raiffeisenbank, Addiko Bank, Sportisimo a Komerční banku.

Jaké jsou vaše tržby a jakým tempem rostou?

Vzhledem k prvnímu roku provozu nemůžeme ještě hodnotit tempo růstů. Konkrétní čísla bychom také neradi zveřejňovali. Nicméně realizujem většinou jednu až dvě rozsáhlejší zakázky současně, kde projekty trvají cca 1 – 6 měsíců a na každém se podílí 2 až 6 lidí.

Jaký vývoj očekáváte v nejbližší době?

Rozvoj spolupráce se stávajícími klienty a akvizice nových, růst interního týmu specialistů a vývoj vlastního fintech produktu.

Lukáš Zazvonil
Lukáš Zazvonil

Máte za sebou nějaké investice, nebo financování řešíte jiným způsobem?

Vše zatím řešíme z vlastních zdrojů.

Jak velký je váš tým? Sídlí všichni na jednom místě, nebo máte taky pobočky v zahraničí?

Máme čtyři stálé členy v ČR a jednoho v Berlíně + několik externích dle konkrétní potřeby. Kanceláře máme nově v Praze v Holešovicích, ale jinak plně využíváme výhod remote workingu.

Plánujete expanzi?

Určitě. Vidíme řadu příležitostí hlavně mimo Evropu, kde je rychle rostoucí trh s odvahou a chutí dělat nové aplikace a systémy, to v Evropě dost chybí.

Kde svůj startup vidíte za pět let?

Chtěli bychom rozšířit naší síť expertů více po světě, tak abychom byli schopni jednodušeji realizovat globální projekty.

Kdy a jakým způsobem jste se během vašeho podnikání dostali do takzvaného „fuck-upu“?

Díky naším zkušenostem z předchozích podnikání se nám to zatím vyhýbá.

Jak se podobných situací mohou ostatní firmy vyvarovat?

Najděte si do týmu i lidi, kteří mají za sebou jak úspěšné tak problematické projekty, ze kterých se může poučit celý tým.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Víme první: Pražská Wayra končí. Další startupy už nevychová

Wayra v tuzemsku zavře své kanceláře. Podle našich zdrojů přímo z jejího zákulisí akcelerátor končí. Cyklus startupů, které si v současnosti užívají jeho přízně, nechá doběhnout. Další už ale na řadu nepřijdou. Po 420 tisících eurech investovaných samotnou Wayrou a a třičtvrtě milionu, které do firem vložily další společnosti, už se další technologicky našlápnutý talent z jejích kanceláří nevyloupne.