Startup Turné: Vojta Roček (Rockaway), Ondřej Krátký (Liftago) a Lubo Smid (STRV) na společné cestě k vám

Tyinternety pořádají první Startup Turné – největší hvězdy české startupové scény navštíví během jednoho týdne Ostravu, Brno a Bratislavu. Členy trestné výpravy jsou Vojta Roček (Rockaway), Ondřej Krátký (Liftago), Lubo Smid (STRV) a Jirka Vicherek (Tyinternety).

Pokud vás mrzí, že se valná většina akcí koná v Praze, začněte slavit. Tyinternety pořádají první Startup Turné – největší hvězdy české startupové scény navštíví během jednoho týdne Ostravu, Brno a Bratislavu. Čtveřice Vojta Roček (Rockaway), Ondřej Krátký (Liftago), Lubo Smid (STRV) a Jirka Vicherek (Tyinternety) bude v těchto městech nejen přednášet o budování technologických firem, ale také hledat nové talenty nebo konzultovat zajímavé projekty.

Inspirováni rockovými turné, vyráží zítra ráno čtyři velká jména české startupové scény na třídenní cestu spojenou se sérii přednášek. Po zítřejší návštěvě Ostravy pojedou do Brna (středa) a zakončí svůj roadtrip ve čtvrtek v Bratislavě.

Určitě nejvzácnějším hostem je Lubo Smid, COO vývojářské firmy STRV (původně uLikeIT, později Strive). Dlouhodobě totiž pracuje v Los Angeles a Silicon Valley, kde má jím spoluzaložená agentura své pobočky. STRV vyvíjí aplikace na zakázku, většinou pro americké klienty, ale má ve stáji také vlastní startupy, například stále populárnější ultrarychlou rozvážku jídla Ordr. Lubo bude mluvit o Silicon Valley a o tom, proč je pro startupy s globální ambicí důležité s počítat s přítomností tam.

Nejznámější ze čtveřice je Ondřej Krátký, zakladatel Liftago. Liftago je asi nejpopulárnější aplikace na jízdu taxíkem plánuje k velké radosti uživatelů rozšířování do dalších českých měst. Mluvit bude o získávání zákazníků. Že je to jeho téma, potvrzuje nejen popularita aplikace Liftago, ale také fakt, že pracuje na tzv. two side market – jeho zákazníci jsou vlastně dvojího typu – uživatelé i řidiči.

Třetí osobností, kterou budou mít zájemci o startupy možnost potkat výjimečně mimo Prahu, je Vojta Roček. Jeho jméno je spojeno s daty, pracuje jako Business Intelligence Director pro Rockaway a jeho přednášky patří mezi nejsledovanější výstupy z barcampů. Tématem, které ve 30 minutách představí, budou metriky neboli která čísla ve vašem projektu sledovat, aby se mu dařilo.

Čtveřici doplní Jirka Vicherek, který nabíral startupové zkušenosti v projektu DATY a od ledna vede jako manažer Tyinternety. Jeho tématem bude financování technologických startupů, na co se připravit, když investici sháníte i na co se ptát, když chcete své peníze s nějakým startupem spojit.

Akce je díky skvělým sponzorům zdarma, stačí se REGISTROVAT, akce mají samozřejmě FB události:
Ostrava, Brno, Bratislava.

Celou cestu můžete sledovat na našem twitteru a také pod hashtagem #startupturne.

Doplnění: Původně byla v plánu také dnešní návštěva Hradce Králové. Její zrušení je spojeno s obrovským failem organizátora akce Jiřího Vicherka, o němž vás bude sám dále informovat článkem na téma “Jsem hrozný osel a omlouvám se Technologickému centru Hradec Králové”.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Indie Power: Kreativita utržená ze řetězu

Jestli se dá nějak shrnout trend mezi českými nezávislými herními tvůrci, byl by to hlavně důraz na fantastickou audiovizuální stránku. Jakub Dvorský proslavil ve světě české herní vývojáře svým originálním vizuálním přístupem už před pěknými pár lety a dnešní hry tomuhle obrázku rozhodně ostudu nedělají.