Startup Subutai nabízí interaktivní román na pokračování

Odzvonilo již v digitální době tradičním papírovým knihám? Startup Subutai na tuto otázku odpověděl ano a proto vytvořil platformu, kde autoři mohou svoje díla obohatit o interaktivní prvky. K tomu za předplatné nabízí román na pokračování.

Za projektem Subutai stojí jeden z nejpovolanějších, známý autor Neal Stephenson. Jeho cílem je učinit čtení pro lidi zábavnější – oproti tradiční papírové knize lze do knihy v digitálním formátu vkládat videa, hudbu a další interaktivní prvky.

Podle Stephensona se jedná pouze o vylepšení toho, co již některé sci-fi romány nabízejí a nabízely dříve. “Pamatuji se když jsem četl poprvé Dunu a ta kniha začínala slovníčkem pojmů. Všechny knihy, které mají nějakou takovouto zvláštnost, mi vždy připadaly fascinující.”

Kromě možností pro autory portál obsauje i jakousi sociální síť pro čtenáře, kde mohou vzájemně diskutovat, dosahovat met a získávat odměny za aktivitu na stránce. Navíc zde vychází i první digitálně obohacená kniha na pokračování, The Mongoliad. Za 6 dolarů na půl roku nebo 10 dolarů na rok mohou čtenáři získat přístup k jedná čerstvé kapitole každý týden.

Via VB

 

Total
0
Shares
Další články