Startup Školní sešit.cz vstupuje na globální scénu

Český projekt Školní sešit.cz dnes ohlásil oficiální vstup na světovou scénu se svou anglickou verzí mySchoolNotebook.com. V základní verzi je zdarma, prémiové služby stojí jen dva dolary měsíčně.

Po nedávném vstupu investora ohlásil Školní sešit.cz (více viz. náš Průvodce českými startupy) ambice expandovat na zahraniční trhy s vylepšenou anglickou verzí sama sebe. Tak se stalo dnes, kdy byl na trh uveden mySchoolNotebook.com. Mimo jiné společnost mySchoolNotebook s.r.o. vybudovala i zastoupení v Chicagu.

Elektronický sešit mySchoolNotebook.com umožňuje studentům vytvářet, ukládat, číst a sdílet školní poznámky na jednom místě online, stačí se jen přihlásit přes účet na Facebooku. Nově nabízí svým uživatelům dvě verze – free a premium. Zdarma dovoluje uživateli založit jeden sešit, který má nekonečný počet podtémat a kapitol, a jeho sdílení s přáteli.

Už volně dostupná verze má poskytovat všechen komfort ukládání zápisků online, ovšem pokročilé možnosti najdou studenti až ve verzi premium. Verze premium otvírá možnost založení neomezeného počtu školních sešitů, vytváření vlastních obrázků a tisk veškerých uložených dokumentů. Stojí pouhé dva dolary měsíčně, v české verzi ještě přijatelnějších 20 korun.

Jednou z největších vychytávek nové verze je podle zakladatele služby Jakuba Rože možnost psaní a prohlížení zápisů offline, což řeší problém mnoha studentů s užíváním elektronického sešitu ve školách, kde je přístup k internetu omezen. Další novinkou je aplikace pro iPhone a iPad, uživatelům Androidu je nabízena mobilní verze webu na adrese m.myschoolnotebook.com.

V příštím roce má být uvedena německá a španělská verze, mySchoolNotebook s.r.o. je každopádně i nadále česká společnost sídlící v Praze. Originální česká verze www.skolnisesit.cz si doposud získala více než 25 tisíc stálých uživatelů. Investorem v projektu je BlackLex AG, švýcarská investiční společnost založená v únoru 2011 Davidem Dostalem.

Total
0
Shares
Další články