Startup pracuje na rozpoznávání emocí podle zabarvení lidského hlasu

Viďte, že je praktické, pokud vám váš telefon, vaše GPS navigace a váš počítač rozumí, co jim říkáte? Startup Beyond Verbal si myslí, že nejméně stejně praktické by bylo, kdyby přístroje rozeznaly i to, jak to říkáme. Koneckonců, je dlouho známým faktem, že jen zlomek lidské komunikace spočívá v sémantickém obsahu slov a vět, které používáme.

Startup Beyond Verbal, který od května nasbíral hned 3.8 milionu dolarů v insvesticích, usiluje tuto situaci změnit. Jeho cílem je obohatit technologie rozpoznávající sémantický obsah naší řeči o složku, která by poznala také to, jak mluvíme a co to vypovídá o našem vnitřním rozpoložení.

To může mít celou řadu využití. Vedení společnosti, CEO Yuval Mor a marketingový prezident Dan Emodi, uvádí jako příklad hudební aplikaci, která se přehrávanými písněmi přizpůsobí vaší náladě. Podobně by ale mohlo jít o systém, který by vám podle současného rozpoložení nabídnul ten správný film. Nebo třeba bezpečnostní pojistku do auta, kdy by vůz automaticky omezil maximální rychlost, pokud by ve vašem hlase rozeznal hněv, únavu či nervozitu. Nebo cokoliv jiného, kde hrají roli nejen informace, ale i prožívané emoce.

Systém, na kterém startup pracuje, vychází z osmnáctiletého výzkumu fyziků a psychologů. Podle těch, kdo měli možnost se detailně seznámit se současnou verzí softwaru, funguje vše přesně tak, jak startup slibuje. Malou ukázku můžete zažít na domovské stránce projektu, kde si můžete analýzu svých emocí vyzkoušet na vlastní kůži.

Via BI

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kouzelná Almara: Miton s Čuprem chtějí změnit doručování balíků

Co takhle nechat si posílat balíky třeba do blízkého obchodního centra a vyzvednout si je kdykoliv se vám zachce? To je v kostce princip chystané služby Kouzelná Almara, za níž stojí velká jména českého internetového byznysu. A co je na tom vůbec nejzajímavější? Jak zuřivě se nám kluci od internetu při téhle příležitosti dokázali pohádat o tom, co je a není inovace...