Startup Live na podzim zamíří do Prahy a Bratislavy

Třídenní startupový maraton pořádaný pod evropskou značkou Startup Live se na konci září přesune do Prahy a v půlce října do Bratislavy. Půjde navíc o hezkou ukázku spolupráce české a slovenské startup scény, obě události totiž připravují organizátoři společnými silami a rozhodli se je také propagovat společně.

Startup Live je seriál třídenních akcí, jejichž cílem je nakopnout inovátory a podnikatele při rozjezdu jejich projektů a současně účinně propojit evropskou startupovou komunitu. Po celé Evropě už pod touto značkou proběhly nebo jsou naplánovány bezmála tři desítky akcí. Program každé akce propojuje lokální startupové nadšence se zkušenými evropskými podnikateli, mentory i investory. Zúčastnit se mohou začínající podnikatelé, lidé toužící rozvinout své nápady i ti, kdo chtějí své dovednosti nabídnout ostatním.

Od 28. do 30. září se budou moci všichni zájemci hledající nový impulz zúčastnit Startup Live Prague, od 12. do 14. října pak bude následovat Startup Live Bratislava. Kromě možnosti zažít intenzivní týmovou práci na produktu pod dohledem mentorů budou poslední den přizvání také investoři a další experti, kteří posoudí prezentační dovednosti týmů a hlavně business plány, na nichž účastníci po celou dobu pracovali. Na nejlepší týmy čekají kromě dalších cen i vstupenky na Pioneers Festival ve Vídni, což je akce, kde byste tak jako tak neměli chybět.

Startup Live je navíc akcí, která se snaží o co největší přesah, a víkendové úsilí by tak nemělo skončit se začátkem nového týdne. Například v rámci Pioneers Festivalu bude pozvaným startupistům z celé Evropy věnována zvláštní pozornost a mohou se setkat mezi sebou i s dalšími investory, zajímavými řečníky a partnery. Nově získané vazby lze také využít v rámci dalších akcí pod hlavičkou Startup Live nebo na vlastní pěst.

Na Slovensku se hostitelem akce stane právě rekonstruovaný Connect, v Česku to budou taktéž nově budované prostory TechSquare. Registrovat se můžete na stránkách obou akcí s cenou začínající už od pětistovky, respektive 15 eur.

V Praze se budou účastníci moci opřít o rady mentorů, mezi něž patří Christoph Raethke z Berlin Startup Academy, David Booth ze Zero Turnaround, Emi Gal z Brainient, Václav Muchna z Y Softu, propagátor lean startup Lukas Fittl nebo Cedric Maloux. V Bratislavě to budou Luca Sartoni a Bernhard Hoetzl z Kompany, Bernhard Thalhammer ze Styria Digital Holding, Bernhard Kronfellner z The Boston Consulting Group, Bernh… pardon, Michal Král z Pricemania či Martin Kohút z NESS.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Global Startups se představují veřejnosti

Seznam českých globálních webových startupů začíná být kompletní a tak nastal čas nově utvořenou platformu Czech Global Startups představit hezky zblízka. Kromě spuštění první verze webu se chceme podělit také o to, co se od nás vlastně dá v dohledné době čekat, jak pokračuje spolupráce českých startupů a k čemu bude celý nápad sloužit do budoucna.