Startup Live na podzim zamíří do Prahy a Bratislavy

Třídenní startupový maraton pořádaný pod evropskou značkou Startup Live se na konci září přesune do Prahy a v půlce října do Bratislavy. Půjde navíc o hezkou ukázku spolupráce české a slovenské startup scény, obě události totiž připravují organizátoři společnými silami a rozhodli se je také propagovat společně.

Startup Live je seriál třídenních akcí, jejichž cílem je nakopnout inovátory a podnikatele při rozjezdu jejich projektů a současně účinně propojit evropskou startupovou komunitu. Po celé Evropě už pod touto značkou proběhly nebo jsou naplánovány bezmála tři desítky akcí. Program každé akce propojuje lokální startupové nadšence se zkušenými evropskými podnikateli, mentory i investory. Zúčastnit se mohou začínající podnikatelé, lidé toužící rozvinout své nápady i ti, kdo chtějí své dovednosti nabídnout ostatním.

Od 28. do 30. září se budou moci všichni zájemci hledající nový impulz zúčastnit Startup Live Prague, od 12. do 14. října pak bude následovat Startup Live Bratislava. Kromě možnosti zažít intenzivní týmovou práci na produktu pod dohledem mentorů budou poslední den přizvání také investoři a další experti, kteří posoudí prezentační dovednosti týmů a hlavně business plány, na nichž účastníci po celou dobu pracovali. Na nejlepší týmy čekají kromě dalších cen i vstupenky na Pioneers Festival ve Vídni, což je akce, kde byste tak jako tak neměli chybět.

Startup Live je navíc akcí, která se snaží o co největší přesah, a víkendové úsilí by tak nemělo skončit se začátkem nového týdne. Například v rámci Pioneers Festivalu bude pozvaným startupistům z celé Evropy věnována zvláštní pozornost a mohou se setkat mezi sebou i s dalšími investory, zajímavými řečníky a partnery. Nově získané vazby lze také využít v rámci dalších akcí pod hlavičkou Startup Live nebo na vlastní pěst.

Na Slovensku se hostitelem akce stane právě rekonstruovaný Connect, v Česku to budou taktéž nově budované prostory TechSquare. Registrovat se můžete na stránkách obou akcí s cenou začínající už od pětistovky, respektive 15 eur.

V Praze se budou účastníci moci opřít o rady mentorů, mezi něž patří Christoph Raethke z Berlin Startup Academy, David Booth ze Zero Turnaround, Emi Gal z Brainient, Václav Muchna z Y Softu, propagátor lean startup Lukas Fittl nebo Cedric Maloux. V Bratislavě to budou Luca Sartoni a Bernhard Hoetzl z Kompany, Bernhard Thalhammer ze Styria Digital Holding, Bernhard Kronfellner z The Boston Consulting Group, Bernh… pardon, Michal Král z Pricemania či Martin Kohút z NESS.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

DameJidlo.cz je na trhu 6 měsíců, realizovalo 250 tisíc objednávek

Internetová služba DameJidlo.cz za prvních šest měsíců zaznamenala 250 tisíc objednávek a do konce roku jich plánuje přijímat 100 tisíc měsíčně. S růstem služby souvisí také rozšiřování nabídky o nové restaurace - v současné době je to 400 restaurací a jenom za květen přibylo dalších 55. "Růst služby souvisí také s budováním vlastní kurýrní služby. V Praze jsme vlastní kurýry měli již v listopadu a v Brně jsme ji spustili na začátku května,“ říká zakladatel firmy Tomáš Čupr. V budoucnu by se služby měly rozšířit i o rozvoz potravin.
Přečtěte si více

Aplikace pro Windows vám může získat cestu na TechEd 2014

Podle zprávy Mobile Phone Tracker byl operační systém Windows Phone v první půlce letošního roku nejrychleji rostoucí a druhou nejprodávanější mobilní platformou na českém trhu. Aby i pestrost dostupných aplikací odpovídala zájmu českých uživatelů, rozhodl se Microsoft uspořádat soutěž s téměř poetickým názvem Vývojářům okna dokořán.
Přečtěte si více

Jak je to s těmi startupy, konferencemi a bullshitem?

Lukáš Hudeček se rozhodl podívat na zoubek jedné z palčivých otázek české startupové scény. Vážně startupisté jenom kecají a houby dělají? Kolik networkingu už je moc a kolik zase málo? A dává vůbec smysl, že se poslední dobou koná tolik setkání nejrůznějších formátů? Odpověď je možná nečekaně jednoduchá.