Startup Genome Compass zanalyzuje výkonnost startupů

Projekt Startup Genome, který před několika měsíci vydal rozsáhlou studii analyzující vlastnosti úspěšného startupu, přináší první optimalizační nástroj. Jmenuje se Startup Genome Compass a pomůže odhalit správnou chvíli na nastartování růstu.

Studie Startup Genome vydaná před třemi měsíci analyzovala přes 3 tisíce startupů z celého světa. Podle svých autorů byla od té doby stažena více než 15000 krát a napsalo o ní přes 150 médií v 15 různých jazycích (nás nevyjímaje). Cílem bylo odhalit “genom úspěšného startupu”, tedy jakýsi recept k úspěchu začínajících firem a projektů. Jedním z hlavních důvodů, proč analyzované startupy neobstály, byl podle zjištění studie příliš uspěchaný růst. Podle výzkumníků existuje ve vývoji startupu chvíle, kdy je ideální růst nastartovat, a tato chvíle se dá analýzou dat výkonnosti poměrně přesně odhalit. Naopak nastartuje-li začínající projekt růst příliš brzy, může se tím velmi snadno odsoudit k zániku. To se prý stává tak často, že sebezničující chyby startupu jsou obvyklejší příčinou neúspěchu než tlak konkurence.

Právě s odhalením té správné chvíle chce pomoci nástroj Startup Genome Compass. Analýzou dat začínající společnosti výzkumníci určí fázi, ve které se startup nachází, a úkoly, na které by se měl v dané fázi nejvíce soustředit. Zároveň pomohou s ohodnocením současných úspěchů i toho, jak ty které dílčí úspěchy jsou podstatné a pomáhají v dlouhodobém horizontu na cestě vzhůru. Celkově kompas hodnotí 25 různých ukazatelů a vytváří srovnání s ostatními startupy v pěti pro růst firmy důležitých kategoriích: zákazníci, produkt, tým, obchodní model a finance.

Tým Startup Genome všechny své příznivce vybízí, aby informace o produktu i projektu šířili dále a v případě, že mají vlastní startup, se do projektu také zapojili. Čím více dat budou mít k dispozici, tím lépe prý budou schopní situaci individuálních startupů zanalyzovat, a tím více se jim bude dařit podporovat ekonomický růst a inovaci.

Via SG

Total
0
Shares
Další články