Startup Festival 2018: Poznejte českou startupovou scénu offline, v jeden den a na jednom místě

Chcete poznat českou startupovou scénu offline? Startup Festival vám to umožní. Vysoká škola ekonomická v Praze se 26. září zaplní úspěšnými startupy a jejich podporovateli. Veletrh startupů budou doprovázet skvělé workshopy, panelové diskuze i one2one konzultace. Největší otevřenou startupovou akci svého druhu pořádá xPORT Business Acclerator VŠE se vstupem zdarma pro všechny.

Hlavní myšlenkou 3. ročníku Startup Festivalu je propojit a rozšířit startupovou komunitu offline, v jeden den a na jednom místě. Diskutovat se bude o novinkách na trhu a aktuálních tématech, které ve startupovém světě rezonují. Návštěvníci se potkají se startupy jako Bileto, LSi nebo HoppyGo. Na Startup Festivalu si najdou svoje nejen startupisti a jejich partneři a investoři, ale také jejich zákazníci a zájemci o práci ve startupech, které jsou alternativou k běžnému zaměstnání. Loni se na festivalu potkalo více než 2000 lidí se zájmem o podnikání a prezentovalo se 33 vystavujících.

Na co se můžete těšit

Na Startup Festivale se nadšenci podnikání mohou těšit na bohatý doprovodný program složený z bloků workshopů, panelových diskuzí, přednášek a soutěží jako například auto na víkend od startupu HoppyGo a další skvělé ceny. Letos svoje zkušenosti návštěvníkům předá například Tomáš Čupr, který se zúčastní panelové diskuze na téma „Nebojte se pracovat ve startupu” a také bude mít vlastní přednášku s názvem „Jak ze startupu vykopat velkou a ziskovou firmu. Chyby a poučení ze Slevomatu a Rohlíku”.

Startup Festival se uskuteční již 26. září v Atriu Rajské budovy na Vysoké škole ekonomické v Praze se vstupem ZDARMA pro všechny. Festival bude probíhat v čase od 9:00 zhruba do 17:00 hod.

Partnerem Startup Festivalu bude iniciativa Grow with Google, která dlouhodobě nabízí bezplatné nástroje a školení digitálních a podnikatelských dovedností. Letošní novinkou je spuštění české platformy Startup with Google. Přímo na festivalu se můžete těšit na přednášku, kde studenti odhalí svůj talent a mentoringový program Launchpad pro startupy v pokročilejším stádiu vývoje.

Česká spořitelna, jakožto partner Startup Festivalu, bude mít workshop na téma Lean Canvas, což je metodika, která má začínajícího podnikatele přinutit se zamyslet nad svým nápadem ze všech stran.

Registrace na one2one konzultace budou spuštěny 12. září 2018. Během nich si návštěvníci o svém projektu či podnikatelském záměru mohou promluvit s profesionály z praxe. Bude to například zástupce společnosti Ernst and Young, Inventi nebo advokátka Lucie Brejšková.

B2B segment letos pronikne jak do tématu jedné z panelových diskuzí, tak do témat workshopů a one2one konzultací. I samotný xPORT, který event organizuje, se momentálně připravuje na úzkou orientaci právě na B2B startupy.

Total
0
Shares
Další články