Startup Fest začíná, může vás dostat i do Valley

Program prvního českého Startup Festu už se téměř naplnil a obsahuje i pár specialit. Kromě třídenního Startup Live, nejrůznějších projekcí, slavnostních otevření a setkání s investory se odehraje také první pražský Startupcamp, kde se projekty mohou utkat o divokou kartu na účast v Silicon Valley StartupCampu. A skoro všude se zadarmo nejen dostanete, ale i napijete.

StartupFest oficiálně startuje v pondělí a po celý týden bude střídat akce v několika českých městech. O důstojné zahájení se postará investor Michal Hanus a jeho kolegové z veleúspěšného fondu Chenen. Na příjemné terase s nimi můžete v neformální atmosféře probrat své plány a získat zpětnou vazbu a rady, jak postavit úspěšnou firmu. Večer pak jednoznačně doporučujeme přesun do Node5 na projekce inspirativních přednášek (a samozřejmě vás nenecháme o hladu a žízni).

Úterý bude patřit Brnu, v Jihomoravském inovačním centru se během odpoledne můžete seznámit s akcelerátorem StarCube a jednotlivými týmy, a také s projekty, které hledají nové posily. Večer pak proběhne tradiční StartupClub, tentokrát s Milošem Endrlem. V Praze si na své přijdou příznivci gamingu, na něž čeká další setkání IndieGames CZ včetně rozhovoru s tvůrcem legendárního módu Day Z.

Ve středu si Praha odfrkne úplně, zato Olomouc si užije uvolněnou mikrokonferenci pro všechny příznivce inovací a podnikání s řadou řečníků. Brno jí bude krýt záda akcí Business Heroes, kde si můžete poslechnout podnikatelský příběh Ladislava Chodáka.

Čtvrtek pak bude veskrze společenský. V Praze si můžete vybrat mezi slavnostní otvíračkou nového patra HUBu a projekcí must-see filmu Startup.com v krásném novém TechSquare, a tuhle volbu vám rozhodně nezávidíme. Moravskou část StartupFestu uzavře brněnský Business IT Club, kde bude hostem zakladatel milovaného knihkupectví Martinus.sk Michal Meško a v plánu je i pořádná afterparty.

Konec týdne naplní dvě výjimečné akce. Rozhodně byste měli zvážit účast na Startup Live, který po úspěšné evropské štaci zavítá i do Prahy. Tři dny intenzivního podnikání nabídnou kromě 1:1 mentoringu se zajímavými mentory z Česka i zahraničí také Lean Canvas workshop, pitch session, Q&A na product development a startup marketing s nulovým rozpočtem a samozřejmě spoustu networkingu. Jen připomeňme, že z podobné víkendové akce se zrodil třeba tolik vychvalovaný CSS Hat.

Vše uzavře úspěšný slovenský formát pravidelných nedělních setkání Startupcamp. Poprvé 30. září a pak každou poslední neděli v měsíci se můžete setkat nejen se startupisty, ale stejně jako na Slovensku bychom postupně rádi startupovou komunitu obohatili i o kreativce z neziskového sektoru, kultury, reklamy i jiných oblastí. První Startupcamp bude zároveň vyvrcholením StartupFestu a tedy společenskou událostí, na níž byste rozhodně neměli chybět.

A co víc, pro Startupcamp jsme získali horkou kartu na jedno místo v Silicon Valley StartupCampu. Pokud si myslíte, že má váš byznys šanci na úspěch v USA či na globálním trhu, a rádi byste v tomto ohledu uvítali podporu mentorů a investorů ze Silicon Valley, máte unikátní příležitost. Přihlaste se, zúčastněte se krátké pitchovací soutěže, a když zaujmete porotu, dostaneme vás na tento exkluzivní bootcamp bez dalších cavyků, které čekají ostatní účastníky. Více o této akci a dalších možnostech, které nyní Silicon Valley českým projektům nabízí, se dozvíte také z rozhovoru s Chrisem Burrym a z našeho nedávného článku.

Zkrátka, není toho ani málo, ani moc, a čeká na vás jen to nejlepší. Na viděnou!

Total
0
Shares
Další články