Startup Europe Roadshow má políčeno na mladé podnikatele

Evropská komise a Evropské fórum mladých inovátorů (EYIF) oznamují spuštění mezinárodní putovní akce s názvem Startup Europe Roadshow.

Akce poběží během následujících 8 měsíců v 10 evropských městech – Poznani, Paříži, Berlíně, Olomouci, Athénách, Londýně, Madridu, Bukurešti, Lisabonu a Budapešti.

Jde o sérii workshopů, na nichž mladí a budoucí podnikatelé v ICT mohou získat cenné rady a zkušenosti od těch zkušených a úspěšných. To zvýší jejich šanci na mezinárodní úspěch. Partnerem pro Českou republiku je sdružení OK4Inovace, které tuto akci pořádá dne 11. dubna 2014 v Olomouci.

Účastníky workshopů budou studenti a začínající podnikatelé mezi 16 až 30 lety, kteří mají podnikatelský záměr v oboru Informačních a komunikačních technologií (ICT). Cílem workshopu je poskytnout účastníkům užitečné zkušenosti a doporučení k rozvoji těchto záměrů. Proto je na těchto workshopech budou provázet velmi zkušení a úspěšní profesionálové v oblasti ICT.

V Olomouci to bude jednak globálně nejúspěšnější český manažer – Jan Muehlfeit, vicepresident pro Evropu ve společnosti Microsoft Corporation. Dále velmi úspěšný mladý podnikatel Jakub Mahdal, majitel rychle rostoucí firmy Safetica zaměřené na zabezpečení dat.

Každý workshop bude obsahovat také speciální prezentaci o možnostech financování mladých podnikatelů a firem podnikajících v Evropě v oboru ICT, z programu Horizont 2020.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kurzy Learn2Code startují v Česku, zamíří i do škol

Každý se může naučit vytvářet webové a mobilní aplikace a každý by to měl také zvážit. To je myšlenka slovenského projektu Learn2Code. Během několika let totiž bude Evropě chybět téměř milion IT specialistů a je potřeba s tím něco udělat. Kurzy budou nyní dostupné také Čechům, jednou z lektorských tváří projektu se stal i Lukáš Hurych.