Startup Druidly získal dvoumilionovou investici

Společnost Druidly, která vyvíjí platformu pro automatizovanou distribuci obsahu na mobilní telefony, tablety a počítače, získala počáteční investici ve výši 110 tisíc dolarů. Služba je zatím neveřejná, vstup na český a evropský mediální trh nicméně plánuje již koncem léta.

“Finance použijeme v první řadě k posílení infrastruktury. Zároveň teď můžeme přibrat do týmu vývojáře pro další mobilní platformy, zejména iOS a Android, a začít pracovat na nových funkcích,” říká David Šmehlík, spoluzakladatel společnosti.

Investorem je Milan Votava, zakladatel diskusního serveru MaMedia. “Myšlenka, se kterou Druidly přichází, mi připadá zajímavá. Vidím v ní velký potenciál, stejně jako v týmu, který Druidly vyvíjí, a rád se na celé věci budu podílet,” vysvětluje Votava.

Služba nabídne zákazníkům cenově dostupné, robustní, spolehlivé a škálovatelné řešení, které umožní šíření obsahu na mobilní zařízení a PC bez nutnosti investovat do vývoje vlastních aplikací a distribučních sítí. V budoucnu pak umožní i prodej obsahu, čímž vychází vstříc trendům v médiích. V rámci šíření obsahu ke koncovým čtenářům se stará i o vytváření a distribuci čtecích aplikací pro mobilní telefony, tablety i stolní počítače.

Společnost založili David Šmehlík, majitel digitální agentury Fleveo specializované na sociální sítě, a Martin Malý, autor blogovacího systému Bloguje.cz a bývalý šéfredaktor vývojářského magazínu Zdroják.cz. Na projektu již pracuje tým grafiků, vývojářů a softwarových návrhářů.

Total
0
Shares
Další články