Startup Druidly získal dvoumilionovou investici

Společnost Druidly, která vyvíjí platformu pro automatizovanou distribuci obsahu na mobilní telefony, tablety a počítače, získala počáteční investici ve výši 110 tisíc dolarů. Služba je zatím neveřejná, vstup na český a evropský mediální trh nicméně plánuje již koncem léta.

“Finance použijeme v první řadě k posílení infrastruktury. Zároveň teď můžeme přibrat do týmu vývojáře pro další mobilní platformy, zejména iOS a Android, a začít pracovat na nových funkcích,” říká David Šmehlík, spoluzakladatel společnosti.

Investorem je Milan Votava, zakladatel diskusního serveru MaMedia. “Myšlenka, se kterou Druidly přichází, mi připadá zajímavá. Vidím v ní velký potenciál, stejně jako v týmu, který Druidly vyvíjí, a rád se na celé věci budu podílet,” vysvětluje Votava.

Služba nabídne zákazníkům cenově dostupné, robustní, spolehlivé a škálovatelné řešení, které umožní šíření obsahu na mobilní zařízení a PC bez nutnosti investovat do vývoje vlastních aplikací a distribučních sítí. V budoucnu pak umožní i prodej obsahu, čímž vychází vstříc trendům v médiích. V rámci šíření obsahu ke koncovým čtenářům se stará i o vytváření a distribuci čtecích aplikací pro mobilní telefony, tablety i stolní počítače.

Společnost založili David Šmehlík, majitel digitální agentury Fleveo specializované na sociální sítě, a Martin Malý, autor blogovacího systému Bloguje.cz a bývalý šéfredaktor vývojářského magazínu Zdroják.cz. Na projektu již pracuje tým grafiků, vývojářů a softwarových návrhářů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Naučte se základy JavaScriptu, CSS nebo Ruby… Slovenská továrna na programátory Learn2Code právě vstoupila do Česka

Přes 4000 lidí už na Slovensku absolvovalo inovativní kurzy programování Learn2Code, které jsou odpovědí na stále palčivější nedostatek vývojářů. Podle zakladatelů projektu budou základy programování brzy pro mnoho povolání stejně důležité, jako jsou dnes cizí jazyky nebo zvládnutí kancelářských programů.. Online verze kurzů se nyní zpřístupnila i pro Čechy.