Startup Disrupt: Komunita, která o inovacích jenom nemluví

ed půl rokem se Startup Disrupt představil českému a slovenskému startupovému trhu. Tato platforma a komunita sdružuje lidi, které spojuje touha po inovacích, multioborovosti a chuť využít agilní uvažování nejen pro svůj užitek, ale i jinde ve společnosti, kde to je třeba. Proto se propojují ať už skrze eventy a sdílení obsahu v komunitní platformě, tak i pod společnou ideou připravovaného Innovation Disrupt House. Ten má za ambici propojovat startupové inovátorství se zkostnatělými oblastmi volajícími po změně, jako je vzdělávání nebo státní správa.

Sociální síť (nejen) pro startupy

Startup Disrupt spustil komunitní platformu, na kterou se můžete zdarma přihlásit a vyměňovat si názory a zkušenosti, reagovat na obsah, učit se od guru v daném oboru, založit s kamarádem firmu nebo si najít práci, investora či mentora. Organizátoři na síť pravidelně vkládají obsah, podněty a události, ale komunita je hlavně na uživatelích.

Členství by mělo zajímat především inovátory, nadšence do technologií, zvídavé jednotlivce, ale také firmy a investory. Pokud máte nápad, chcete založit firmu a nevíte jak, určitě byste tam také neměli chybět.

Členy mohou být i lidé, kterým startupy nic neříkají, ale chtěli by se potkat s někým, koho například zajímá, jestli se dá skloubit fyzika s módou, nebo umělá inteligence s malováním obrazů.

Multidisciplinarita a vzájemná pomoc jako obsah 

Propojování oborů, multidisciplinarita a hlavně kritické myšlení jsou věci, na kterých si členové komunity Starup Disrupt zakládají. Jejich záměrem je bojovat i proti tomu, co je ve startupovém světě zrovna módní říkat před investory. Snaží se podporovat reálné názory podložené daty a za určitých okolností vítají, pokud spolu lidi nesouhlasí. Konkrétně pokud to znamená, že je cílem společný lepší výsledek a posun. Za posledního půl roku se Startup Disrupt věnoval široké škále témat. Od VR konferencí, po umělou inteligenci, vesmír, zdravotnictví, eventy zaměřené na ženy v byznysu, Industry 4.0 nebo mentorování startupů. Není důležité, jestli jste student, inovátor, nebo jen entuziasta do inovací. Startup Disrupt rodina vás přijme za své. 

Propojování inovativních myšlenek

Členská síť vznikla na popud účastníků po akcích, kteří hledali komunitu bez pozlátka, která dává smysl a má společný směr.

Platforma je určená pro studenty, startupisty i firmy a se všemi výhodami se oficiálně spouští v lednu 2021. Už v tuto chvíli je ale veřejně přístupná k testování všem lidem, kteří vnímají nevyužitý potenciál inovátorství ve společnosti. Nástroj je funkční k propojování, sdílení obsahu i společné práci na nápadech a jejich validaci. Nechceme být jenom další grupa lidí, díky které vám přibude do peněženky plastová členská kartička. Pomocí partnerství s jedinečnými lidmi a organizacemi Vám chceme poskytnout bezpečný bunkr, kde si budete moct inovovat, multioborově povídat, zakládat firmy, a posouvat Česko dál.

Přihlášení trvá asi 30 sekund a je zadarmo. Přesvědčte se sami na community.startupdisrupt.com a objevte Startup Disrupt komunitu na jednom místě. Pro chytré telefony se do platformy přihlásíte přes aplikaci Mighty Networks.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

2014: Rok, kdy začnou české startupy dospívat

Tuzemské startupy, které mají nejvíc našlápnuto. Z ankety, ve které jsme oslovili významné postavy české startupové scény, investory a kolegy z oboru, vypadlo pár jmen, která se letos vyplatí sledovat. Z těch nejznámějších půjde samozřejmě o Apiary, Click2Stream a brněnské komety.