Startup Challenge vyzývá české startupy. Vídeň čeká!

Od 29. do 31. října se kousek od českých hranic vystřídají desítky startupů, 60 řečníků a 2500 návštěvníků prestižního festivalu Pioneers. A pořadatelé nyní vyzývají české startupy, aby se nenechaly zahanbit a utkaly se o 25 tisíc eur i pozornost 25 porotců z největších investičních fondů a vedení zajímavých firem.

Festival Pioneers už je na poměry Střední Evropy velkolepou událostí, která se snaží propojit průkopníky a vizionáře světa podnikání mezi sebou navzájem, s investory, s inspirativními osobnostmi i veřejností a médii. A víte co? Součástí je i soutěžní přehlídka Startup Challenge, do níž se prý zatím nepřihlásil skoro nikdo z Česka. A to by přece nešlo…

Startup Challenge umožní 50 startupům předvést se elitnímu publiku a soutěžit o hlavní cenu ve výši 25 tisíc eur. Pro všechny vybrané zájemce je účast zdarma (každý tým dostane dva lístky) a přihlašovat se lze až do 7. září. Projekty, které se nedostanou do první padesátky, pak mohou využít alespoň speciální startupové vstupné za 249 eur. Pořadatelé hledají webové, technologické a mobilní startupy mladší než dva roky, které dosud nezískaly více než 500 tisíc eur.

Celý pátek 29. října bude patřit investorům a startupům, už předchozí den ale všechny vybrané týmy čeká intenzivní celodenní trénink a mentorování, aby získaly patřičné prezentační dovednosti, dokázaly prodat to nejlepší ze svého produktu a mohly se svým pitchem doopravdy zazářit. Ze všech prezentací nakonec vzejde osm finalistů. Jednou ze zajímavostí programu je i chystaná akce Clash of the Founders, kdy se proti sobě postaví tým složený z evropských startupistů proti týmu Američanů. Vítězem bude ten, který během 24 hodin vytvoří lepší startup.

Pořadatelé vytvořili také velkou infografiku věnovanou minulému ročníku Startup Challenge, kterou si můžete prohlédnout:

Total
0
Shares
Další články