Startup Booktracks přidává ke knížkám soundtrack

Stejně jako k filmům neodmyslitelně patří hudební doprovod, nově mají svůj pečlivě připravený soundtrack už i elektronické knihy. Pro lepší zážitek obsahují hudbu, zvukové efekty i zvuky z okolí, kde se děj odehrává.

Služba Booktracks slibuje změnit čtenářský zážitek jednou provždy. Její tvůrci vyšli z teorie, že každý film má dnes soundtrack, zatím ale neexistovala technologie, která by synchronizovala hudbu a zvuky s elektronickou knihou. Spoluzakladatel a výkonný ředitel Booktracks Paul Cameron vysvětluje původ nápadu: “Desítky milionů dojíždějících všude po světě poslouchají playlisty, které nijak nesouvisejí s tím, co právě čtou – například smutná píseň na pozadí pozitivního příběhu. Teď lze napodobit stejný zvukový zážitek jako při sledování filmu a od základu tak změnit jejich čtenářský zážitek.”

Jak je ale možné vytvořit jeden univerzální booktrack, když každý čteme jinou rychlostí? A když i stejný člověk se v rámci jedné knihy pohybuje očima na různých místech různě rychle? Redaktoři z Business Insideru byli vůči nové technologii podobně skeptičtí a proto ji vyzkoušeli.

Dali si na uši sluchátka a začetli se do Da Vinci kódu. Svůj zážitek popsali následovně: “Hudba začla hrát hned jak jsme začali číst. V okamžiku, kdy jsme přečetli řádek se zabouchnutím dveří, uslyšeli jsme přesně takový zvuk. Zkoušeli jsme číst různou rychlostí, abychom knižní soundtrack oklamali. Nefungovalo to. Zdálo se, že se to s námi pohybuje po řádcích, které jsme právě četli, a track sledoval každou naši otočenou stranu.”

Některé booktracky už jsou k dostání v App Storu nebo přímo na stránkách startupu a další mají brzy následovat. Booktracks má za sebou několik strategických partnerů včetně Sony/ATV, která bude vytvářet tracky k novým knihám a prodávat je.

Via BI

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startup Sauna míří do Prahy. Trénujte a registrujte se, bude horko

Jeden z nejlepších univerzitních akcelerátorů přijede 18. září vybírat i z českých startupů. Finové budou lovit v Praze a pokud snesete přímočarou zpětnou vazbu a trochu horka, rozhodně neváhejte. Vím to, protože mě samotnému program pomohl. Ve Finsku už několik let žiju jako student i startupista a náš projekt 720° se dostal mezi letošní finalisty Startup Sauna Warm-up v Helsinkách.
Přečtěte si více

Spoluzakladatel Facebooku hodlá zachránit svět

Chris Hughes, spoluzakladatel Facebooku a autor internetové volební kampaně, která dostala Baracka Obamu do Oválné pracovny Bílého domu, se rozhodl pomoci s řešením globálních problémů lidstva. Projekt je jmenuje Jumo, pro veřejnost bude spuštěn na podzim. A jak u Hughese jinak, půjde o sociální síť, byť velice specificky zaměřenou.