Startup AlertMe, na němž se podílí české studio U+, dodává čtenářům řešení na míru

Startupové studio U+ pokračuje v expanzi na americkém trhu, a to podílením se na vývoji startupu AlertMe, který chce pomocí umělé inteligence pomoci vydavatelům tvořit relevantnější obsah a zmírnit závislost na návštěvnosti sociálních sítí.

Nástroj AlertMe vznikl ve spolupráci právě U+ a Waltera Burra, lead investora služby, jenž je významným newyorským angel investorem a výkonným ředitelem fondu rizikového kapitálu The Accelerated Companies Fund.

„Spuštění AlertMe je pro nás velký milník, je to startup s velkou trakcí a další krok v naší expanzi na americkém trhu,“ vysvětluje Jan Beránek, zakladatel a CEO U+. „V Čechách pracujeme pro korporace, v Americe ale jednáme většinou se startupovými investory, to byl případ i tohoto projektu, klientem nám byl významný investor Walter Burr.“

alertme_desk_6

AlertMe chce na chytrých a rychle se učících algoritmech vytvářet obsah na míru pro každého uživatele podle toho, jaká témata ho zajímají a odkud obsah čerpá. Čtenáře a vydavatele pak AlertMe propojí pomocí notifikací přes e-mail či SMS, přičemž čtenář může příchozí obsah ovlivňovat a dávat vydavateli důležitou zpětnou vazbu.

Téma, jak se co nejjednodušeji a efektivně dostat k zajímavému obsahu, který uživatele skutečně zajímá, je dnes v záplavě informací nejen na internetu velmi aktuální, a tak jsme šéfovi U+ Janu Beránkovi položili o novém projektu několik otázek.

Logice fungování AlertMe rozumíme, ale pokuste se nám prosím jednoduše vysvětlit, co to skutečně znamená pro běžného konzumenta zpráv? Stáhne si aplikaci, přihlásí se a může se těšit na ty nejvíce relevantní zprávy?

Není třeba si stahovat aplikaci, na serverech, jež integrovaly AlertMe, je v nějaké podobě tlačítko, které vyvolá první přihlášení ke službě. Tím si uživatel v AlertMe vytvoří účet a kdekoliv na internetu klikne na tohle tlačítko, přidá se mu aktuální článek do těch, na které chce dostávat notifikace.

Čili proces funguje tak, že kliknu například na webu TechnoBuffalo.com na tlačítko A! a v budoucnu mi budou chodit SMS nebo e-maily o tématu daného článku, zde to tedy bude Google Pixel 2.

Kdo všechno bude moci AlertMe využít a jak? Půjde integrovat do jiných aplikací?

Aktuálně je možné AlertMe přidat na jakoukoliv stránku na internetu a ani přidání funkce do dalších aplikací není problém.

Vzhledem k tomu, že je AlertMe založeno na umělé inteligenci, dokáže si poradit i s českým textem, nebo je zatím mířena pouze na americký trh?

Pouze angličtina. AlertMe funguje na základě Natural Language Processing, čili je třeba mít nějakou míru porozumění, co se v konkrétním jazyce ve větách děje, aby fungoval tzv. „future matching“ správně.

Odkud AlertMe dokáže čerpat? Zajímá nás to zejména s ohledem na menší a nezávislé magazíny či blogy. Respektive je potřeba udělat něco, aby si mě AlertMe tzv. všimlo?

AlertMe monitoruje RSS nebo podobné feedy od každého vydavatele na platformě, čili v momentě, kdy chcete integrovat AlertMe, stačí přidat feed a tlačítko a vše funguje.

Plánuje AlertMe nějakým způsobem řešit aktuální fenomén fake news?

Systém posílá notifikace na články z daného serveru, tzn. pokud si čtenář vybere rozumný server, vyhne se tomuto úplně. Čili se nestane to, že si přidám např. NYT a přijde mi něco z falešného serveru.

U+ startup AlertMe na zakázku vyvinulo a zaštítilo kompletně jednotlivé fáze vzniku řešení. Od UX analýzy přes grafický design až po vývoj frontendu i na strojovém učení postaveném backendu. Zároveň se dále stará o zajištění infrastruktury na Amazon Web Services a funkčnosti API.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zajímavé myšlenky a přednášky letošního The Next Web

Na The Next Web nás letos plně pohltily startupy, takže jsme nestihli ani polovinu přednášek, které jsme si naplánovali. Naštěstí jsme ale přeci jen neprošvihli všechny, protože někteří řečníci opravdu stáli za to. Ať už to byly příběhy osobní, firemní nebo čistě myšlenkové, o motivující příklady a inspirativní koncepty nebyla nouze.