Startují GameFounders, první evropský akcelerátor pro hry

Zkušenosti, dobré rady, síť mentorů a až 15 tisíc euro mohou získat evropské herní startupy díky novému estonskému akcelerátoru GameFounders. První běh potrvá standardně tři měsíce, vybráno bude kolem deseti projektů a startupisté mohou vyjádřit předběžný zájem do 10. července, kdy se přihlášky uzavírají.

GameFounders v Evropě hledají herní startupy všeho druhu, kromě samotných her tak může jít i o projekty spojené s gamifikací, vývojem herních platforem a nástrojů či cokoliv dalšího. Ve Spojených státech vzniklo s rostoucí popularitou a významem her takových akcelerátorů už několik, například YetiZen, Game Dojos nebo Joystick Labs, na naší straně oceánu se nicméně GameFounders prohlašují za první svého druhu.

Hračičkovsky udělaný přehled mentorů

Výměnou za prostor, mentoring od více než 60 osobností z celého světa a peníze požaduje akcelerátor 9 procent ve firmě. Pro přijetí nestačí startup ve fázi nápadu, je třeba přijít s již se spuštěnou aplikací nebo alespoň funkční betou. Firma nicméně založena být nemusí. Přestože dveře jsou otevřeny všem typům startupů, o něco větší šance mají podle GameFounders ty mobilní. Ideálním kandidátem tak je mobilní aplikace s tisíci staženími, která ale teprve hledá monetizaci a svoje místo na trhu.

Program potrvá od 3. září do 30. listopadu, počáteční investice činí 5 tisíc euro na každého člena týmu (do 15 tisíc). Akcelerátor můžete sledovat také a Twitteru jako @GameFounders.

Via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Najdivideo.cz

Video představuje ohromnou a stále populárnější část internetu a někdy není jednoduché najít to pravé. Právě proto vznikl lokální vyhledávač Najdivideo.cz, který videa hledá napříč všemi stránkami v Česku, bez ohledu na to, jestli se na video specializují nebo ne. Ještě letos chce navíc zahájit expanzi do dalších zemí a postavit se vyhledávači od Googlu na několika trzích.