Startuje vzdělávací program iCollege. Naučí podnikat online

iCollege je unikátní tříměsíční výukový program a zájemci mohou své přihlášky do prvního běhu zasílat už nyní. Výuka bude probíhat v osmi sobotních tematických blocích na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze. Na podzim letošního roku se otevře jedna třída se dvaceti studenty, na jaře příštího roku organizátoři plánují přijmout čtyřicet studentů do dvou tříd, kterým se dostane vzdělání pro podnikání na internetu.

Program si klade za cíl předat účastníkům co nejvíce praktických znalostí a zkušeností využitelných pro jejich podnikání na internetu. “Domnívám se, že vzdělávací instituce typu iCollege v českém IT ekosystému zásadně chyběla a bude obrovským přínosem pro celou IT komunitu tím, že se stane výborným odrazovým můstkem pro talentované lidi, kteří chtějí v IT businessu něco dokázat. Myšlenka je jasná, věřím, že ani v realizaci nezklameme,” říká Jan Barta, jeden ze zakladatelů iCollege, který je zároveň zakladatelem úspěšných společností Crazy Tomato či Elephant Orchestra a spoluvlastníkem ePojištění.cz.

iCollege je vzdělávací instituce, která má formu obecně prospěšné společnosti. Tu na jaře letošního roku založila skupina českých, převážně internetových podnikatelů a investorů. Kromě Barty je mezi dalšími zakladateli iCollege například Ondřej Bartoš, známý z pořadu České televize DenD. Dále je to publicista a vysokoškolský učitel Petr Koubský, Oldřich Neuberger (zakladatel libimseti.cz) nebo Nikola Rafaj (CEO inkubátoru StartupYard).

Mezi lektory se objeví řada známých a významných osobností tuzemského internetu a podnikání. Patří k nim například Michal Bláha, podnikatel a investor, někdejší spoluzakladatel serveru Atlas.cz; Martin Kasa, zakladatel webového obchodního domu Kasa.cz; Petr Maňas, podnikatel, kouč a jeden ze zakladatelů společnosti LCS International; či Josef Šlerka, který řídí vývoj software ve společnosti Ataxo a vedle toho vede program Studia nových médií na Filozofické fakultě UK.

Úplný seznam lektorů a jejich profesních životopisů se nachází na webu iCollege. Systém výuky počítá vedle lektorů také s hosty, kteří se přijdou formou kratší přednášky podělit o své zkušenosti. Půjde o další špičkové osobnosti z podnikatelské i manažerské scény.

Více informací najdete na webových stránkách projektu na adrese www.icollege.cz. Zájemci o studium mohou sledovat iCollege i na Facebooku (facebook.com/iCollege.cz) a Twitteru (@iCollege_cz). V případě otázek se lze obrátit také na administrátorku projektu Kristýnu Musilovou (+420724380348, kristyna.musilova@icollege.cz).

Total
0
Shares
Další články