Startuje 11. ročník Nápadu roku, nabízí investice za 20 milionů a odměny 300 tisíc

Posláním soutěže Vodafone Nápad roku je rozvíjet podnikatelské myšlení a aktivity, čímž chce usnadnit počáteční kroky v samostatném podnikání. Aktuálně startuje v pořadí již jedenáctý ročník, který umožní získat investice 20 milionů korun, finanční odměny 300 tisíc, pobyt v technologickém centru v Číně nebo intenzivní mentoring.

„Jen v loňském roce se soutěže zúčastnilo rekordních 197 projektů a za deset uplynulých ročníků jich bylo celkem 1438. Výše přímých investic do oceněných firem překročila hranici 120 milionů korun. To je o to působivější, že jde zpravidla o dosud neobjevené začínající projekty a mladé týmy,“ říká Martin Kešner, zakladatel Vodafone Nápad roku.

Hledá se potenciál růst

Loňským vítězem soutěže byl Drone n Base, bitevní dron na boj v obýváku (na úvodní fotce). V aktuálním ročníku se mění skladba toho, co všechno mohou úspěšné projekty získat:

  • finanční odměna pro vítěze soutěže ve výši 300 tisíc korun,
  • šance na investici až 20 milionů korun bez ohledu na výsledné umístění,
  • placený pobyt pro 3 projekty v technologickém centru Huawei v Číně včetně setkání s potenciálními partnery z daného oboru,
  • kredity na služby Amazon Web Services v hodnotě 200 tisíc dolarů,
  • stánek, ubytování a lístky na konferenci TechCrunch Berlín,
  • doprava, ubytování a lístek na konferenci TOA v Berlíně,
  • rozšířený Mentoring Day pro finalisty a konzultace zkušených podnikatelů a investorů,
  • zviditelnění projektu mezi potenciálními zákazníky a partnery,
  • věcné ceny v hodnotě 4,5 milionu korun.

Uzávěrka soutěže je 12. května, slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 6. června. Pravidla a další informace je možné najít na Nápadroku.cz. V soutěži přitom nerozhoduje pouze nápad samotný, ale především jeho proveditelnost, kvalita zpracování a potenciál budoucího růstu.

Nápad roku letos získal i nové partnery, se kterými souvisí rozšíření o speciální kategorie – Visa FinTech Startup roku a také Huawei Startup roku pro projekt s největším potenciálem růstu.

„Odvětví financí prochází díky digitalizaci a uvolňování bariér obrovskou proměnou, která se promítne do každodenních životů nás všech. Visa v tomto směru již delší dobu aktivně spolupracuje s evropskými startupy a propojuje je s finančními institucemi, které hledají nové příležitosti, ekosystémy a business modely,“ říká Marcel Gajdoš, Country Manager ČR & SK ve společnosti Visa.

„Vodafone i letos navazuje na svou dlouhodobou podporu odvážných mladých lidí, jejich nápadů a projektů. Během let jsme mnohé z nich viděli vyrůst v úspěšné mezinárodní firmy a věřím, že to bylo i zásluhou soutěže Nápad roku. Jsme proto rádi, že budeme moci poznat a podpořit další inovativní podnikatele,“ doplňuje Markéta Moreno, ředitelka pro značku a komunikaci ve Vodafonu.

Total
0
Shares
Další články