StarCube již přilákal 25 projektů, na registraci zbývá týden

Čtvrtý ročník prvního českého startup akcelerátoru StarCube dosud zaujal 25 projektů, další zájemci nyní mají poslední příležitost. Do 10. srpna se mohou zapojit jak týmy s konkrétním nápadem, tak i jednotlivci, kteří mají zájem podílet se na projektu někoho jiného.

Dosud registrované projekty pokrývají širokou škálu témat a oborů – některé jsou zaměřeny na oblast práva či bezpečnosti, jiné ale zaujmou třeba fanoušky balónového létání nebo paraglidingu. Šanci na přijetí do programu mají nicméně i zájemci, kteří tým kolem vlastního nápadu nevytvořili. “Takovým uchazečům se nabízejí zajímavé možnosti. Do StarCube se přihlásily například dva výzkumné týmy ze Středoevropského technologického institutu. Hledají přitom právě schopné projektové manažery,“ uvedl Michal Hrabí, manažer programu.

Registrace je otevřena do 10. srpna na webových stránkách www.starcube.cz/registration, kde je třeba vyplnit krátký formulář. Pokud postoupí přihlášený do druhého kola, předloží stručný životopis a anotaci projektu. Vybraní účastníci pak budou pozváni na osobní setkání na StarCube Jam. “Registroval se nám i jeden zajímavý tým z Rumunska, ten jsme ale směrovali do jarního běhu 2013, který se uskuteční celý v angličtině,“ doplňuje Hrabí.

Letošní podzimní StarCube se odehraje od poloviny září do začátku prosince a vyvrcholí opět StarCube show, která se uskuteční 5. prosince. Tak jako všechny předchozí, i tento bude pro vybrané účastníky zdarma, náklady spojené s workshopem hradí JIC a partneři projektu. Více informací najdete kromě webu také na Facebooku nebo na Twitteru.

Zajímavé projekty z minulého ročníku jsme popsali například v článku Brněnský StarCube už zná tři nejlepší startupy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Arounded

Dnešní projekt zmapovaný v rámci našeho průvodce je důkazem, že v Česku i mimo dohled veřejnosti neustále vznikají nápady na nové startupy takřka ve všech oblastech online podnikání. A to včetně těch, které jsou ve světě už nějakou dobu zabydlené konkurencí. Arounded je zatím v rané fázi, je ale rozhodně zajímavým příspěvkem do diskuze o "startupování".