StarCube už bere přihlášky na příští rok. Rychlíci dostanou workshop zdarma

Brněnský StarCube spustil přihlášky na rok 2014. Projekty musí nově prokázat zájem zákazníků o svůj produkt nebo službu. Ti, kteří se zaregistrují do 15. prosince, získají zdarma účast na workshopu. Workshopu, který je naučí, jak si ověřit zájem zákazníků.

Na ty, kteří budou do StarCube 2014 vybráni, čekají opět tři měsíce workshopů, přednášek a konzultací s úspěšnými podnikateli a odborníky z praxe. Během čtvrt roku tak mohou v prostředí akcelerátoru z počátečního nápadu vybudovat základy fungující firmy. Program odstartuje v únoru a vyvrcholí závěrečnou soutěží na StarCube show v květnu příštího roku. Hlásit se můžete do 12. ledna 2014 na stránkách akcelerátoru.

„Nově chceme, aby měl každý projekt ověřený zájem trhu, tedy alespoň dvacet potenciálních zákazníků, u B2B projektů stačí tři zákazníci,“ uvedl manažer startup programu JIC Michal Hrabí. „Předejdeme tak tomu, aby někteří teprve v průběhu StarCube měnili svůj projekt nebo ho úplně zařízli, protože nebude mít odezvu na trhu. A celkově si od toho prostě slibujeme kvalitnější týmy,“ doplnil Hrabí.

StarCube akcelerátor se již pošesté otevírá všem, kteří chtějí rozjet svůj projekt, proniknout do základů podnikání a uskutečnit tak svůj podnikatelský sen. Tak jako předchozí běhy i tento bude pro účastníky zdarma, náklady hradí pořádající JIC ve spolupráci s Enterprise Europe Network a partnery projektu.

Letos je jako partner potvrzen Microsoft a s dalšími partnery organizátoři jednají. Po celou dobu programu bude všem týmům k dispozici StarCube space.

Veškerý program bude veden v angličtině, akcelerátor se podruhé otevírá i zahraničním týmům. „Osvědčilo se nám to, týmy jsou více motivované a například jordánský tým Braci, který byl v posledním běhu ve vítězně trojce, tu nedávno založil dceřinou společnost a spolupracuje na testování svého výstražného náramku pro neslyšící s Českou unií neslyšících,“ uzavírá Hrabí.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nebojte se Tech City, láká Londýn české firmy

Britská ambasáda v Praze včera pořádala seminář zaměřený na propagaci Tech City, jehož cílem bylo českým startupům a kreativcům poslat jasnou zprávu: jestli vás láká Londýn, nebojte se nás oslovit a my vám rádi pomůžeme se do Tech City úspěšně dostat a vytěžit z toho maximum. Silicon Valley je daleko a obrovské možnosti leží už pár hodin cesty od českého vzdušného prostoru.
Přečtěte si více

Infografika: Koho hledají české startupy a kdo hledá je

Portál StartupJobs.cz funguje již několik měsíců a jeho tvůrci se s námi podělili o infografiku věnovanou statistikám, které za tu dobu nasbírali. Z dosavadních několika stovek zájemců a nabídek se například ukázalo, že 18 procent projektů láká na možnost získat podíl ve startupu, plných 80 procent ale hledá pouze zaměstnance.