Stanford rozjíždí prázdninové kurzy pro startupisty

Programování jsem studoval na Stanfordu. A zadarmo. Chcete taky? Online univerzita Coursera vypsala kurz se dvěma profesory startupisty z amerického Stanfordu. Učitelé z mekky současného internetu provedou studenty základy programování a obchodní filosofie.

Kurz s názvem  Startup Engineering začíná právě tento týden. Počet zájemců už překročil sto tisíc. Desetitýdenní kurz vyučují dva profesoři informačních technologií z univerzity ve Stanfordu, jedné z nejznámějších a nejuznávanějších vysokých škol na světě.

Dvojice vyučujících má se startupy své zkušenosti. Oba přilákaly biotechnologie. Balaji S. Srinivasan, profesor na Stanfordu a zároveň zakladatel úspěšného genetického startupu Counsyl. Vijay S. Pande stál zase u počátků projektu Folding@Home. Ten simuluje chování molekulárních systémů pomocí počítačové sítě. Ideální pro tvorbu nových léků.

Univerzita se shodou okolností nachází v Kalifornii, doslova pár kroků od sídla Facebooku v Menlo Parku, a podobně daleko je to do Palo Alto, kde začínala řada velkých společností, včetně Applu či Googlu.

Ve své první polovině se kurz bude zaměřovat na základy vývoje, především mobilních aplikací. Druhá polovina bude věnována filosofickým a obchodním tématům souvisejícím s podnikáním ve startupech. Profesor Srinivasan ke kurzu říká, že je přesně takový, jakým by byli se svým spolupřednášejícím sami rádi prošli, než se pustili do prvních samostatných projektů.

Náročnost kurzu je odhadována mezi 2 a 20 hodinami týdně. Každý, kdo jím projde úspěšně, včetně tvorby závěrečného projektu, obdrží podepsaný certifikát. Kurz jako takový je zdarma. Jeho stránka ale upozorňuje, že jsou potřeba účty Amazon Web Services a Github, které už zdarma být nemusí).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Česká a slovenská startupová infrastruktura

Přesně po týdnu od první velké česko-slovenské konference věnované startupům přinášíme celý obsah i ve formě videa (samozřejmě kromě networkingu a raději i afterparty). Kromě startupistů si tentokrát zapitchovali i zástupci akcelerátorů, inkubátorů či různých startupových programů a dozvěděli jsme se od nich spoustu novinek.