Stanford rozjíždí prázdninové kurzy pro startupisty

Programování jsem studoval na Stanfordu. A zadarmo. Chcete taky? Online univerzita Coursera vypsala kurz se dvěma profesory startupisty z amerického Stanfordu. Učitelé z mekky současného internetu provedou studenty základy programování a obchodní filosofie.

Kurz s názvem  Startup Engineering začíná právě tento týden. Počet zájemců už překročil sto tisíc. Desetitýdenní kurz vyučují dva profesoři informačních technologií z univerzity ve Stanfordu, jedné z nejznámějších a nejuznávanějších vysokých škol na světě.

Dvojice vyučujících má se startupy své zkušenosti. Oba přilákaly biotechnologie. Balaji S. Srinivasan, profesor na Stanfordu a zároveň zakladatel úspěšného genetického startupu Counsyl. Vijay S. Pande stál zase u počátků projektu Folding@Home. Ten simuluje chování molekulárních systémů pomocí počítačové sítě. Ideální pro tvorbu nových léků.

Univerzita se shodou okolností nachází v Kalifornii, doslova pár kroků od sídla Facebooku v Menlo Parku, a podobně daleko je to do Palo Alto, kde začínala řada velkých společností, včetně Applu či Googlu.

Ve své první polovině se kurz bude zaměřovat na základy vývoje, především mobilních aplikací. Druhá polovina bude věnována filosofickým a obchodním tématům souvisejícím s podnikáním ve startupech. Profesor Srinivasan ke kurzu říká, že je přesně takový, jakým by byli se svým spolupřednášejícím sami rádi prošli, než se pustili do prvních samostatných projektů.

Náročnost kurzu je odhadována mezi 2 a 20 hodinami týdně. Každý, kdo jím projde úspěšně, včetně tvorby závěrečného projektu, obdrží podepsaný certifikát. Kurz jako takový je zdarma. Jeho stránka ale upozorňuje, že jsou potřeba účty Amazon Web Services a Github, které už zdarma být nemusí).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Webnode investuje 1,5 milionu do českého startupu Survio.com

Společnost Webnode AG, provozovatel mezinárodně úspěšné služby Webnode.com, investuje 1,5 milionu korun do služby Survio.com. Ta umožňuje jednoduchou tvorbu internetových dotazníků či marketingových průzkumů a okamžité sledování on-line výsledků přímo v internetovém prohlížeči. Webnode získá ve společnosti Survio podíl 35 procent.
Přečtěte si více

Nový akcelerátor Wayra chce být pražským mobilním rájem

Zatím si nemyslíme, že jako akcelerátor přinese startupový projekt Telefóniky do Česka něco dramaticky nového a neznámého. Mohl by se ale stát přirozenou zastávkou pro firmy z mobilní oblasti, hlavně díky skvělým finančním podmínkám a otevřeným dveřím k manažerům jednoho z největších operátorů planety. Díky mezinárodnímu přesahu navíc může českou scénu obohatit o startupy a mentory z různých koutů světa.