Springtide Ventures Karla Komárka investoval do izraelského startupu PlainID

Izraelský startup PlainID, vyvíjející autorizační platformu, získal investici 11 milionů dolarů od Springtide Ventures spadající pod skupinu KKCG Karla Komárka a fondů Viola Ventures, Capri Ventures a iAngles.

Platforma umožňuje snadno porozumět každé úrovni autorizace, ať již v cloudových, mobilních nebo on-premise aplikacích a zajišťuje firmám kompletní kontrolu nad celým procesem autorizace. To dává ředitelům, odborníkům na kontrolu dat a bezpečnostním týmům v organizaci komplexní externí řešení, ve kterém mohou snadno sledovat a zavádět firemní politiku napříč různými protokoly.

Společnost PlainID má ve svém portfoliu klienty z řad firem v žebříčku Fortune 500 a investiční prostředky využije k uspokojení rostoucí poptávky po své platformě. Ve světě s nekonečným obměňováním identit, hybridních IT prostředí a API rozhraní, PlainID umožňuje firmám kontrolovat autorizace identit v reálném čase pomocí agnostické a snadno konfigurovatelné nadřazené vrstvy. Investice bude použita především k rozšíření obchodu a marketingu do USA, k posílení zákaznické podpory a R&D.

„Společnost PlainID přináší nástroj nové generace, který manažerům zajistí kontrolu a flexibilitu při správě autorizací napříč celou jejich firmou a minimalizuje jejich závislost na IT specialistech,“ uvedl Marek Jablonský, výkonný ředitel firmy Springtide Ventures.

„Neméně důležité je, že toto řešení rovněž uspokojuje požadavky regulačních orgánů a rozptyluje obavy vedoucích pracovníků tím, že přináší auditovatelné a spolehlivé procesní řešení pro IAM. Zakladatelé firmy vycházejí ze svých přímých zkušeností ve funkci ředitelů IT bezpečnosti velkých firem a podařilo se jim vytvořit prvotřídní řešení, které má potenciál zcela zbořit a nově definovat tento segment,“ dodal Jablonský.

„Oblast autorizace se mění. To, kdo a kdy má získat přístup k datům, je tedy klíčová otázka, která vyžaduje správnou odpověď,“ uvádí Oren Ohayon Harel, generální ředitel a spoluzakladatel firmy PlainID a dodává: „Zjednodušená autorizační platforma uspokojuje složité požadavky rostoucích firem tím, že zajišťuje maximální bezpečnost a minimalizuje tak obavy.“

V éře automatizací je autorizace za provozu stále složitější. Stávající řešení již nedokážou uspokojit měnící se požadavky hybridních IT prostředí, součinnost s API rozhraním a zavádění stále více řešení pro robotickou automatizaci procesů.

„Věříme, že externí propracované řešení autorizace se stane další velkou kategorií v rámci IAM (Identity and Access Management neboli Správa Identity a Přístupu), podobně jako firma Okta vytvořila kategorii autentizace tím, že tomuto procesu dala externí podobu a nabídla řešení k různým přístupům přes jedno přihlášení,“ uvedl Omry Ben David, společník ve firmě Viola Ventures.

Total
0
Shares
Další články