Spaces otevřel první centrum, v Praze bude do několika měsíců největším poskytovatelem coworkingu

V budově bývalého Albatrosu na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně zahájil oficiální provoz světový gigant na poli flexibilních a coworkingových prostor – Spaces. První akcí se stala prestižní PropTech konference o inovacích, technologiích a moderních budovách, Friendly Buildings. Praha se tak stala součástí mezinárodní sítě čítající 3 300 office center v 1 000 městech 110 zemí světa. Jejich provozovatelem je společnost IWG, která provozuje i řetězec servisovaných kanceláří Regus.

Měsíce stavebních prací a interiérových úprav proměnily celý prostor Albatrosu. Spaces zde nabízejí přes 3 500 m2 v osmi podlažích (z celkových deseti) s více než 400 pracovními místy. Prolínají se jimi společné relaxační prostory, srdcem je designová kavárna s bistrem. Velkorysá terasa v 10. patře s 360° výhledem zaujme především neotřelým panoramatem Starého Města Pražského, Malé Strany a Hradčan.

Tato prestižní business adresa v samotném centru Prahy je tak nyní dostupná i jednotlivcům a menším firmám, pro které byl dosud problém najít k pronájmu komornější plochu pro své pracovní zázemí. Klienti si v prvních pražských Spaces mohou pronajmout jedno místo na pár hodin, stejně jako celé patro na několik let. A své prostorové i časové nároky upravovat dle potřeby.  

V následujících měsících otevřeme další Spaces v karlínském Nile House a smíchovském komplexu Smíchoff. Chybět nebudeme ani ve finančním centru Prahy, na Pankráci. Zde nabídneme krásné coworkingové prostory v projektu Parkview,” říká Karel Pelán, jenž řídí rozvoj Spaces v České republice a na Slovensku. Podle něj se tím Spaces s nabídkou 15 000 m2 stanou největším poskytovatelem coworkingových prostor také v České republice.

Spaces se v Praze otevírají v době celosvětového coworkingového boomu. Podle mezinárodní poradenské společnosti JLL bude tento typ prostor tvořit do roku 2030 až třetinu veškeré kancelářské nabídky. Trend realitní konzultanti dokládají na příkladu Londýna. Ačkoliv zde flexibilní prostory zaujímají zatím jen 6 % celkové nabídky kanceláří, v posledních 12 měsících se jich týkalo 35 % všech obchodních transakcí.

I nadále je důležitým faktorem setkávání se a profesní networking. Na trhu se pohybuje řada solitérů, nezřídka v seniorských pozicích. Z jejich zkušeností na projektech těží mladí profesionálové. A ve Spaces se často stává, že manažeři skládají projektové týmy z lidí nebo menších kolektivů, které v našich prostorách působí,” doplňuje Pelán.

Total
0
Shares
Další články