Spaceflow získalo 41milionovou investici. Teď hodlá posílit v USA a Británii

Do českého startupu Spaceflow přiteklo 41 milionů korun od fondu Credo Ventures s přispěním inkubátoru UP21 a venture kapitálového fondu Day One Capital. Vedle posílení v USA a Velké Británii díky penězům rozšíří produktový tým, který se bude podílet na dalším rozvoji platformy.

“Věříme, že na trhu komerčních nemovitostí je obrovský potenciál. V posledních letech jsme mohli pozorovat nebývalý úspěch několika proptechových řešení a současný trend digitalizace budov je nepopiratelný. Ve Spaceflow vidíme ideální kombinaci schopného, ambiciózního týmu a snadno škálovatelného produktu, který se dá snadno implementovat napříč jednotlivými segmenty v rámci celého odvětví,” říká Pavel Jiránek z Credo Ventures.

Spaceflow ve své aplikaci zpřístupňuje služby a vybavení budovy, majitelům a správcům budov pak přináší platformu, kde mohou se všemi lidmi v budově napřímo komunikovat, lépe spravovat svou nabídkou služeb a získávat data o jejich využití. Pronajímatelům tak pomáhá udržet nájemce i přitáhnout nové, používá se v kancelářských budovách, v coworkingových centrech i rezidenčních komplexech. Slouží i jako platforma pro IoT a další smart building integrace.

Budova jako zážitek

Taková kancelářská budova totiž už není jen místo, kam si chodí člověk na osm hodin denně sednout ke stolu. Budovy se začínají více otevírat veřejnosti, dopadá i na ně sdílená ekonomika, začíná se v nich rozvíjet stále více služeb, je vyšší poptávka po work-life balance a celkově chtějí mít lidé lepší zážitek. Vliv na to má i rostoucí podíl mileniálů, kteří mají jiné návyky. Do roku 2030 bude podle realitní firmy JLL až třetina kancelářských ploch fungovat jako coworking či flexibilní prostor s širokou paletou využití.

UP21 už dříve vložil do společnosti Spaceflow částku převyšující 10 milionů korun.  „U Spaceflow vidíme obrovský potenciál stát se mezinárodně rozšířenou službou pro inteligentní komunikaci v rámci budov,“ uvádí Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO inkubátoru UP21. Podle něj navíc Proptech patří mezi segmenty, které v posledních třech letech zaznamenaly obrovský boom.

„V minulosti majitelé budov investovali zejména do technologií, o kterých neměli nájemci ani tušení. Kdybych měl odhadnout vývoj do příštích let, řekl bych, že většina nových budov bude digitalizována s benefity přímo pro nájemce. Nemovitosti se mnohem více přiblíží ke konečným uživatelům. Technologická i jiná řešení zajistí lepší přístup ke službám, vybavení i komunitnímu životu. Budovy budou o zážitku,” věří Lukáš Balík, spoluzakladatel a CEO Spaceflow.

Spaceflow funguje od poloviny roku 2016 a za tu dobu se mu podařilo dostat se do 9 zemí.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Prohlédněte si nový web o českých startupech CzechStartups.org

Společný projekt agentury CzechInvest, společnosti IBM, fondu Rockaway Capital a Czech ICT Alliance má za cíl na jednom místě soustředit všechny informace o českých startupech, infrastruktuře, akcích i investorech. Zároveň by měl přinášet užitečné příležitosti a tipy a také sloužit jako brána k různým státním programům typu Czech Accelerator.