Soutěže Nápad roku a Startup roku se slučují do jedné

Samostatná studentská soutěž Startup roku ve stávající podobě končí. Do budoucna se stane součástí projektu Nápadu roku, za kterým stojí Vodafone. Ten by díky tomu měl získat lepší zázemí pro dlouhodobou práci s přihlášenými projekty.

Organizátoři soutěží Nápad roku a Startup roku dnes oznámili, že se dohodli na sloučení obou projektů v jeden. Sloučená soutěž nadále ponese název Nápad roku a Startup roku zůstane ve struktuře soutěže zachován jako jedna z nových kategorií. Cílem sloučení obou soutěží je údajně přinést soutěžícím i celé komunitě kolem obou projektů více možností investic a lepší zázemí pro jejich další rozvoj.

“Projekt Nápad roku si za dobu své pětileté existence vybudoval na trhu pozici nejznámější soutěže podnikatelských nápadů a začínajících projektů. Naší vizí je však budování platformy, která začínajícím podnikatelům poskytne dlouhodobou podporu a zázemí jak formou větších investic, tak i doprovodných služeb a poradenství. Sloučení se soutěží Startup roku, za kterou stojí silná skupina investorů, nám umožní se k této vizi přiblížit,” říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Nápad roku.

Cílem spojení z pohledu soutěže Startup roku je věnovat více času a prostředků samotným projektům a méně organizaci soutěže. Český trh je co do množství nápadů a šikovných lidí relativně omezený a nemá smysl ho dále dělit na několik soutěží,” říká k tomu Kamil Vacek, zakladatel Startupu roku, který ve sloučené soutěži převezme roli porotce a člena hodnotící komise.

Díky sloučení obou soutěží pod společný projekt Nápad roku mají soutěžící i komunita kolem obou projektů získat více výhod. Organizátoři soutěže jim poskytnou lepší zpětnou vazbu na jejich projekty, zvýší počet projektů, které získají investice a podporu do začátku, a současně jim pomohou se zviditelněním jejich projektů mezi potenciálními zákazníky a obchodními partnery.

Ve sloučené podobě proběhne již nadcházející pátý ročník soutěže, který ponese označení Vodafone Nápad roku 2012 a odstartuje již v nejbližších dnech. Více informací na oficiálním webu napadroku.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Adam Kurzok a Rado Grežo na Startupcampu

Startupcamp se v Praze konal již potřetí a dvojice svižných prezentací (poprvé se vešly do limitu) se tentokrát ujali Adam Kurzok, zakladatel a nedávný prodejce Pizzatime, a Radovan Andrej Grežo, zakladatel Startupcampu na Slovensku. Adamova přímočará prezentace se bezpochyby bude hodit všem, kdo vidí budoucnost své firmy v prodeji, a Rado za nás zase hezky shrnul, co je Startupcamp zač, proč existuje a proč má smysl se ho účastnit.