Soutěž API mashup contest poprvé v Praze

Čeští vývojáři s dobrými nápady a globálním potenciálem dostanou další šanci, jak získat investory pro své projekty. Soutěž “1st API mashup contest – Prague” se zaměří na ty, kdo dokáží spojit existující API do nového produktu.

Každý, kdo má nápad na originální propojení existujících API, se může přihlásit prostřednictvím jednoduchého formuláře. Deadline pro podávání přihlášek je stanoven na konec března, tedy 31.3. 2011. Vítězové dostanou příležitost pracovat na svých projektech s finanční a marketingovou podporou internetových podnikatelů, přičemž si vždy udrží většinový podíl.

Nejlepší nápad zafinancuje organizátor soutěže Pavel Čurda, pro další nadějné kandidáty se pokusí zajistit finance u několika středoevropských investorů. Vyzývá proto zároveň i potenciální investory k tomu, aby zasedli do poroty. Takže jestli máte hodně nápadů a málo peněz, nebo naopak málo nápadů a hodně peněz, můžete zkusit štěstí. Hlavním kritériem je originalita a obchodní potenciál.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak funguje Kickstarter: malé úspěchy a velké neúspěchy

Projekty, na něž tvůrci shánějí peníze přes Kickstarter, mají dva obvyklé scénáře vývoje. Buď jen těsně získají dostatek prostředků, aby byl naplněn investiční cíl, nebo od uživatelů obdrží částku hluboko pod limitem stanoveným pro úspěšné zafinancování. Co je ale možná ještě zajímavější, Kickstarter stále záměrně schovává neúspěšné kampaně.