Techambition, projekt, který pomáhá s matematikou, má další úspěch. Vyhrál soutěž akcelerátoru xPort VŠE

První Demo Day, soutěž začínajících firem v xPortu VŠE, vyhrál projekt Techambition. Ten usnadňuje práci učitelům i studentům díky online lekcím ze středoškolské matematiky s vizualizacemi, interaktivními otázkami a automatickým vyhodnocením. A především – mezi odborníky není žádným nováčkem. Zaujal už v Googlu, Edulnu a na Stanfordské univerzitě.

Soutěžní přehlídky Demo Day 2016 se zúčastnilo šest nejlepších začínajících firem, které aktuálně rozvíjejí své podnikání v xPortu VŠE. Jejich úkolem bylo přesvědčit porotu i diváky formou čtyřminutových prezentací. V porotě zasedli investor Ivo Kovachev, zakladatel Nápadu roku Martin Kešner a Tomáš Žďára z České spořitelny.

Zkušenosti ze Stanfordu

Nejvíce porotu zaujal projekt Techambition, který reprezentoval Jakub Stránský. Jejich interaktivní matematické úkoly pomáhají studentům středních škol, učitelům i školám jako takovým. Studenty dokáže matematikou zabavit a učitelé díky datům například vidí, v jaké fázi příkladu se jejich studenti nejčastěji dostávají do problémů a hodiny pak efektivněji zaměřují.

techambition

Vítězství v xPortu nebyl pro Techambition první úspěch. V roce 2013 projekt získal ocenění za přínos pro vzdělávání v kategorii technologií od společností Google a EduIn. O rok později pomáhal s výukou termodynamiky na Stanfordské univerzitě. „Je to unikátní technologie, která prošla dlouhým vývojem a testováním. Produkt byl ověřen tisíci uživateli nejen v Česku, ale i v Itálii, a technologie ve vzdělávání mají navíc velký potenciál,“ vysvětlil volbu poroty Martin Kešner.

techambition_xport_vse
Ceny začínajícím podnikatelům předávali ředitel xPortu Ota Novotný zástupce ředitele xPortu Stanislav Richter a také rektorka VŠE Hana Machková. Foto: xPort VŠE

„Nyní bychom se chtěli soustředit na vylepšení prodeje. Do xPORTu jsme přišli přibližně před dvěma měsíci a skvěle se nám tu pracuje v kolektivu ostatních firem. Hodně nám například pomohl tým, který se právě na řešení prodeje zaměřuje,“ říká Stránský. Výherci získali cenu xPort Award spojenou s finanční odměnou od rektorky VŠE ve výši 20 tisíc korun.

Techambition není jediný

Cenu diváků získal tým Teleportoo, který zanedlouho spustí ostrý start aplikace na objednávání přepravy zboží či stěhování. Uživatel vyfotí objekt, který chce z obchodu dovést domů nebo přestěhovat, a čeká na nabídky řidičů, kteří posílají informace o tom, za jak dlouho a za kolik peněz poptávku vyřídí. Aplikace Teleportoo funguje na podobném principu jako Uber.

Podnikatelský akcelerátor otevřela VŠE před rokem, v lednu 2015, jako platformu pro podporu podnikání studentů, absolventů a zaměstnanců VŠE. Od té doby jeho prostory a služby využilo na 28 týmů – 20 začínajících podnikatelských projektů a 8 pokročilejších startupů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: České a slovenské startupy na Startup Summitu

Přesně po týdnu od první velké česko-slovenské konference věnované startupům přinášíme celý obsah i ve formě videa (samozřejmě kromě networkingu a raději i afterparty). Některé pitche ze startupové přehlídky na diváky rozhodně zapůsobily, takže jejich záznam jistě uvítají i ti, kdo na samotné konferenci chyběli.