SocialSafe – soukromá data pod dohledem

SocialSafe je novou startup aplikací, jež dovoluje stáhnout nejrůznější data z uživatelova Facebook profilu a zazálohovat je offline na počítač pro případ smazání či ukradení konta.

Někomu se může zdát takováto utilita jako zbytečná – namítne, že si přeci všechny fotografie lze stáhnout do počítače manuálně a o nic jiného se netřeba strachovat. Jenže co například seznam všech vašich přátel? Tisíce lidí mají u svého profilu na stovky přátel a s mnoha z nich se seznámili právě až v této komunitní síti a jiný kontakt na ně ani nemusejí mít. Když nastane nečekaná situace a nelze se do svého účtu přihlásit, nastává problém.

Ačkoli se to na začátku roku nezdálo, všechna data, která do Facebooku vložíte patří vám. Nicméně každý z vlastní zkušenosti již jistě poznal, že přeci jen nejde vše dostat zpátky. SocialSafe přichází s řešením. Po zaplacení 2.99 dolarů přes službu PayPal, obdržíte licenční klíč a informace pro stažení programu Adobe AIR. Po jejím nainstalování buddete požádání přes Facebook Connect o propojení s vaším profilem a můžete vesele zálohovat: váš profil, seznam přátel, fotoalba ba dokonce i fotky na nichž jste označeni.

Vše v bezpečí offline
Celý proces zálohování na váš harddisk nezabere déle jak pět minut. Po jeho dokončení si můžete v rámci aplikace prohlížet vše, co jste si k uložení vybrali. Profil se zobrazuje stejně jako v online verzi, fotografie seřazeny v albech, do kterých patří a přátelé a kontakty na ně uloženy v adresáři. Jediné co chybí, je záloha celkové aktivity na Facebooku.

Total
0
Shares
Další články