SocialSafe – soukromá data pod dohledem

SocialSafe je novou startup aplikací, jež dovoluje stáhnout nejrůznější data z uživatelova Facebook profilu a zazálohovat je offline na počítač pro případ smazání či ukradení konta.

Někomu se může zdát takováto utilita jako zbytečná – namítne, že si přeci všechny fotografie lze stáhnout do počítače manuálně a o nic jiného se netřeba strachovat. Jenže co například seznam všech vašich přátel? Tisíce lidí mají u svého profilu na stovky přátel a s mnoha z nich se seznámili právě až v této komunitní síti a jiný kontakt na ně ani nemusejí mít. Když nastane nečekaná situace a nelze se do svého účtu přihlásit, nastává problém.

Ačkoli se to na začátku roku nezdálo, všechna data, která do Facebooku vložíte patří vám. Nicméně každý z vlastní zkušenosti již jistě poznal, že přeci jen nejde vše dostat zpátky. SocialSafe přichází s řešením. Po zaplacení 2.99 dolarů přes službu PayPal, obdržíte licenční klíč a informace pro stažení programu Adobe AIR. Po jejím nainstalování buddete požádání přes Facebook Connect o propojení s vaším profilem a můžete vesele zálohovat: váš profil, seznam přátel, fotoalba ba dokonce i fotky na nichž jste označeni.

Vše v bezpečí offline
Celý proces zálohování na váš harddisk nezabere déle jak pět minut. Po jeho dokončení si můžete v rámci aplikace prohlížet vše, co jste si k uložení vybrali. Profil se zobrazuje stejně jako v online verzi, fotografie seřazeny v albech, do kterých patří a přátelé a kontakty na ně uloženy v adresáři. Jediné co chybí, je záloha celkové aktivity na Facebooku.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Geewa otevírá registrace na svůj první velký herní hackathon

České herní studio Geewa, známé zejména úspěšným facebookovým kulečníkem Pool Live Tour s miliony hráčů, připravuje první velký herní hackathon v České republice. Cílem je nabídnout ambiciózním herním tvůrcům příležitost k přípravě originálních her pro prohlížeče a mobilní platformy. Až 40 účastníků se může zapojit do boje o peněžní výhry a šanci na spolupráci s Geewou.
Přečtěte si více

Jak jsme se s Moredays vydali do Valley a co bude dál

Nadějný český startup Moredays, který se snaží změnit nudné organizování času s pomocí zábavné a stylové aplikace, se na podzim za podpory CzechInvestu vydal na tři měsíce do Silicon Valley. Filip Molčan nyní shrnul své zkušenosti a zážitky, kterých za tu dobu rozhodně nebylo málo.
Silicon Valley. Zdroj: Flickr.com Christian Rondeau
Přečtěte si více

Czech ICT Incubator jde vybírat energetické startupy, nejdřív do San Franciska, pak do Silicon Valley

Czech ICT Incubator letos propojuje ICT s energetikou, takže hlavním partnerem pro výběr úspěšných energetických startupů se stal ČEZ. Spolu vyšlou vítěze republikového kola do prestižního inkubátoru Runway v kalifornském San Francisku. Zájemci se mohou přihlásit do 21. srpna a hlavní motivací je 150 tisíc korun a místo v Runway na dobu 3 až 4 měsíců.