Socialbakers mají nového šéfa, Jan Řežáb jde do představenstva

„Nová fáze pro Socialbakers“ je podle teď už bývalého ředitele společnosti Jana Řežába změna na této pozici. Předal ji do rukou Roberta Langa, který přichází z internetové reklamní firmy Criteo. Sám se posouvá do představenstva firmy s funkcí s označením Executive Chairman.

„Nová fáze pro Socialbakers“ je podle teď už bývalého ředitele společnosti Jana Řežába změna na této pozici. Předal ji do rukou Roberta Langa, který přichází z internetové reklamní firmy Criteo. Sám se posouvá do představenstva firmy s funkcí s označením Executive Chairman.

„Myslím, že je důležité rozeznat oblasti, ve kterých jste silní, a ty, ve kterých potřebujete pomoc,“ zdůvodňuje změnu Řežáb. A dodává, že vhodnou osobu hledal asi rok. Jeho verzi si můžete přečíst na LinkedInu.

Někteří označují změnu ve vedení jako velké překvapení. Koneckonců, Řežábovi je teprve 28 let, přitom vybudoval království: Socialbakers získali investice v hodnotě 34 milionů dolarů, hodnota firmy se odhaduje někde kolem 200 milionů dolarů a celosvětově má asi 330 zaměstnanců. Jejich produkty používá víc než půlka společností ze seznamu Global Fortune 500, tedy třeba Samsung, Discovery, Lenovo, nebo Universal.

Socialbakers-Full-Color-Standard-512

Mimochodem, asi 235 zaměstnanců pracuje v Praze, což je podle Business Insideru jedna z „děr“ firmy. Většina tržeb ze sociálních médií je totiž od Prahy poměrně daleko: v Londýně, New Yorku, Kalifornii nebo v Asii. A k tomu má Lang s firmou spolupracovat z Mnichova.

Řežáb se má zaměřit na vzdělávání trhu, vztahy s důležitými klienty a strategii. Lang bude řídit společnost z pohledu fungování na denní bázi. A má ji rozšiřovat i mezinárodně. Za šest let v Criteu se mu podařilo dostat společnost do skoro stovky zemí.

Socialbakers za dva měsíce oslaví už sedm let existence. Firma přitom nepřestává růst a přitahovat investice ani v poslední době.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Miss Internet

Co týden, to jeden zajímavý český startup. To je náplň nové rubriky Těchinternetů, v níž vám představíme aktuální projekty domácích průkopníků internetu. O své myšlenky a názory se navíc vždy podělí také trojice investorů. Vše odstartujeme facebookovou Miss Internet od zakladatele portálu Libimseti.cz Oldy Neubergera, příště se vám představí neméně zajímavá služba Fakturoid.
Přečtěte si více

Twitter zveřejnil první Transparency Report

Po vzoru Googlu zveřejnil Twitter k příležitosti blížících se oslav amerického Dne nezávislosti a také uplynutí prvního pololetí statistiku všech podle zákona podaných žádostí o data uživatelů nebo o stažení obsahu. Obavy z ústupků represivním režimům se nepotvrdily, statistikám kralují Spojené státy.