Social Impact Award sbírá nápady – tentokrát vítá zakladatele už od 15 let

Akcelerační program Social Impact Award před pár dny rozeběhl svůj šestý ročník. Poprvé vítá mladé už od 15 let, oproti předchozím letům tak účastníci nemusí být studenty vysokých nebo vyšších odborných škol. 

Social Impact Award je zaměřen na rozvoj společensky odpovědného podnikání mladých lidí.  Díky akcelerátoru rozjelo své sociální podnikání za uplynulých pět let přes čtyřicet studentských týmů. Mezi nejúspěšnější absolventy programu patří například Czechitas, Rekola, Bezobalu, Frusack, Koala Phone nebo NáZNAK.

Největší akcelerační program pro mladé trvá 7 měsíců a zahajuje jej roadshow vzdělávacích workshopů. Ta startuje na začátku března a do konce dubna se bude stěhovat po celé České republice. Účastníci si během jednotlivých setkání mohou vyzkoušet metody Human Centered Designu, emočních map, plánování, PR a marketingu. To jim má pomoct při vyplňování přihlášky i následné prezentaci před porotou.

Přihlášky je možné podávat do 30. dubna. Odborná porota vybere 10 nejlepších projektů. Tito finalisti od konce června nastoupí do akceleračního programu, ve kterém na ně čekají dva měsíce intenzivní práce na projektu.

Nejlepší týmy akcelerátoru získají finanční odměnu ve výši 2 000 eur a další ceny. Týmy jsou také reprezentanty České republiky na mezinárodním setkání účastníků Social Impact Award Global, které se letos bude konat v Bělehradu.

Po dobu letního akceleračního programu se každému týmu věnují mentoři z české PwC. Loni do finalistů, tedy rozjezdu startupů, společně investovali celkem 500 pracovních hodin.

Letos poprvé do ČR zavítá tým i z jiné soutěžní země, v dubnu bude svoji činnost prezentovat na odborných workshopech jeden z vítězných týmů Makedonie. Patronkou tohoto ročníku se stala ikona online marketingu Pavlína Louženská.

pavlína louženská social impact award

Total
0
Shares
Další články