Přepravní služby SmileCar, Rekola a Liftago dopraví voliče výhodně k urnám

Startupy SmileCar, Rekola a Liftago chtějí podnítit své zákazníky k zapojení do nadcházejících parlamentních voleb. K urnám je chtějí dostat zajímavou iniciativou s názvem Jedtevolit.cz. Speciální promokód umožní zákazníkům těchto tří služeb přepravit se k volbám, a to zdarma či s výraznou slevou.

Volby do Poslanecké sněmovny, asi nejdůležitější volby našeho zastupitelského systému, jsou za dveřmi. Letošní volby do dolní komory Parlamentu se odehrají v dnech 20. a 21. října 2017 a dle mnohých politických komentátorů jde právě letos o volby velice zásadní. A ač se veřejnost přirozeně jen těžko shodne, kdo je nebezpečím pro demokracii v oblasti personální a stranické, jen těžko se dá rozporovat, že nebezpečná je především nízká volební účast.

Právě z této myšlenky vychází iniciativa tří úspěšných dopravních startupů, které spojily síly, aby své zákazníky přiměly volit. SmileCar, Rekola a Liftago přicházejí se zajímavou promoakcí, v rámci které se mohou lidé k volbám dopravit zadarmo, nebo s výraznou slevou.

Stávající i noví zákazníci všech tří služeb mohou až do 21. října využít speciální promokód „JEDTEVOLIT“, po jehož zadání do příslušné aplikace automaticky získávají slevu na dvě jízdy s Liftago, slevu na zapůjčení vozu od SmileCar nebo dvě výpůjčky kola u Rekola zcela zdarma.

„Velmi mne mrzí, že mladí lidé se o volby mnohdy vůbec nezajímají, a pak se diví, co se s naší republikou děje. Myslím, že je důležité, aby se do hlasování zapojilo co nejvíc obyvatel. S Ondrou Krátkým z Liftago a Vítkem Ježkem z Rekola jsme se proto rozhodli lidem ulehčit alespoň dopravu k volbám,“ uvádí Jan Charouz, CEO SmileCar.

Carsharingová služba SmileCar nabízí zapůjčení vozu v pěti krajích České republiky, bikesharingová Rekola působí v Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích, Kladně a Teplicích a taxi platformu Liftago lze využít v Praze, Brně a Ostravě. Akce platí do konce voleb, tedy do 21. října.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Češi v Silicon Valley: Jak do Valley? Jděte do školy!

I když se na to už skoro zapomnělo, cesta do Silicon Valley nemusí vést jen přes inkubátory či akcelerátory. Jde to i klasičtěji, přes studium, což se navíc nijak nevylučuje s podnikatelskými plány a rozjížděním startupů. Právě naopak. O svoje zkušenosti se v prvním díle z volného seriálu článků od Čechů ze Silicon Valley podělil Hubert Palan.